ប្រកាសស្តីការរៀបចំបង្កើតសហគមន៍តំបន់ការពារធម្មជាតិ "ទំនប់អូរតាក្អែក" នៃដែនជម្រកសត្វព្រៃគូលែន-ព្រហ្មទេព ស្ថិតក្នុងភូមិអន្ទឹល ឃុំយាង ស្រុកជាំក្សាន្ត ខេត្តព្រះវិហារ
ប្រកាសស្តីពីការរៀបចំបង្កើតសហគមន៍តំបន់ការពារធម្មជាតិ "ទំនប់អូរតាក្អែក" នៃដែនជម្រកសត្វព្រៃគូលែន-ព្រហ្មទេព ស្ថិតក្នុងភូមិអន្ទឹល ឃុំយាង ស្រុកជាំក្សាន្ត ខេត្តព្រះវិហារ ដែលមានផ្ទៃដីទំហំ ១,៩០៧ ហិកតា។ ការរៀបចំបង្កើតសហគមន៍តំបន់ការពារធម្មជាតិ "ទំនប់អូរតាក្អែក"​ ក្នុងគោលបំណងបង្កើនការចូលរួមគ្រប់គ្រងប្រើប្រាស់ធនធានធម្មជាតិប្រកបដោយចីរភាព និងរួមចំណែកលើកកម្ពស់ជីវភាពសហគមន៍មូលដ្ឋានស្របតាមគោលនយោបាយរបស់រាជរដ្ឋាភិបាល។
មើល​ធនធានទិន្នន័យ - ប្រកាសស្តីពីការរៀបចំបង្កើតសហគមន៍តំបន់ការពារធម្មជាតិ "ទំនប់អូរតាក្អែក" នៃដែនជម្រកសត្វព្រៃគូលែន-ព្រហ្មទេព ស្ថិតក្នុងភូមិអន្ទឹល ឃុំយាង ស្រុកជាំក្សាន្ត ខេត្តព្រះវិហារ
ឯកសារយោងលេខ # 170
• ក្រសួងបរិស្ថាន
ចំណងជើងផ្សេងទៀត/ខ្លី ការរៀបចំបង្កើតសហគមន៍តំបន់ការពារធម្មជាតិ "ទំនប់អូរតាក្អែក"
ប្រធានបទ Types of state-protected areas
កាលបរិច្ឆេទអនុម័ត/ប្រកាសឱ្យប្រើ/ចុះហត្ថលេខា 28 មីនា 2012
កាលបរិច្ឆេទមានប្រសិទ្ធភាព/ ត្រូវបានអនុវត្ត 28 មីនា 2012
ឯកសារយោង អនុក្រឹត្យលេខ ៣៧ អនក្រ.បក ចុះថ្ងៃទី២៤ ខែមេសា ឆ្នាំ២០០៨ ស្តីពីការតម្លើងនាយកដ្ឋានការពារ និងអភិរក្សធម្មជាតិរបស់ក្រសួងបរិស្ថាន ទៅជាអគ្គនាយកដ្ឋានរដ្ឋបាលការពារ និងអភិរក្សធម្មជាតិ