អនុក្រឹត្យលេខ ៩១ ស្តីពីការកាត់ផ្ទៃដីទំហំ​១៩៨៦​ហិកតា ៣៨អា​ និង ៥៨ សង់ទីអា ចេញពីដែនគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងកាត់ផ្ទៃដីទំហំ ៦២ហិកតា​១៩អា ចេញពីរបៀងអភិរក្សជីវៈចម្រុះប្រព័ន្ធតំបន់ការពារធម្មជាតិ និងធ្វើអនុបយោគជាដីរឯកជនរបស់រដ្ឋសម្រាប់ប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចព្រៅស្ថិតក្នុងភូមិជួយ ឃុំតាវែងលើ ស្រុកតាវែង ខេត្តរតនគីរីព្រមទាំងផ្តល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិលើក្បាលដី
អនុក្រឹត្យនេះមានគោលបំណងក្នុងកាត់ផ្ទៃដីទំហំ​១៩៨៦​ហិកតា ៣៨អា​ និង ៥៨ សង់ទីអា ចេញពីដែនគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងកាត់ផ្ទៃដីទំហំ ៦២ហិកតា​១៩អា ចេញពីរបៀងអភិរក្សជីវៈចម្រុះប្រព័ន្ធតំបន់ការពារធម្មជាតិ និងធ្វើអនុបយោគជាដីរឯកជនរបស់រដ្ឋសម្រាប់ប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចព្រៅស្ថិតក្នុងភូមិជួយ ឃុំតាវែងលើ ស្រុកតាវែង ខេត្តរតនគីរីព្រមទាំងផ្តល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិលើក្បាលដី​ជូនគណៈកម្មាធិការគ្រប់គ្រងដីរដ្ឋខេត្តរតនគីរី ដើម្បីធ្វើការគ្រប់គ្រង។
មើល​ធនធានទិន្នន័យ - អនុក្រឹត្យលេខ ៩១ ស្តីពីការកាត់ផ្ទៃដីទំហំ​១៩៨៦​ហិកតា ៣៨អា​ និង ៥៨ សង់ទីអា ចេញពីដែនគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងកាត់ផ្ទៃដីទំហំ ៦២ហិកតា​១៩អា ចេញពីរបៀងអភិរក្សជីវៈចម្រុះប្រព័ន្ធតំបន់ការពារធម្មជាតិ និងធ្វើអនុបយោគជាដីរឯកជនរបស់រដ្ឋសម្រាប់ប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចព្រៅស្ថិតក្នុងភូមិជួយ ឃុំតាវែងលើ ស្រុកតាវែង ខេត្តរតនគីរីព្រមទាំងផ្តល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិលើក្បាលដី​