អនុក្រឹត្យលេខ ៨២ ស្តីពីការកាត់ឆ្វៀលដីទំហំ៦០០ហិកតា ស្ថិតនៅឃុំរាម ឃុំបិតត្រាំង ស្រុកព្រៃនប់ ខេត្តព្រះសីហនុ ចេញពីដែនព្រៃលិចទឹក និងគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ ធ្វើអនុបយោគដីឯកជនរបស់រដ្ឋ និងផ្តល់កម្មសិទ្ធិជូនលោកឧកញ៉ា សេង ញ៉ក់ និងលោកជំទាវ លី អាផណ ជាប្រធានក្រុមហ៊ុន ដឺ ព្រេមៀ លែន ឯ.ក
អនុក្រឹត្យនេះបង្ហាញពីការកាត់ឆ្វៀលដីទំហំ ៦០០ហិកតា ស្ថិតនៅឃុំរាម និងឃុំបិតត្រាំង ស្រុកព្រៃនប់ ខេត្តព្រះសីហនុ ចេញពីដែនព្រៃលិចទឹក និងគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ ធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ។ ផ្តល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិលើដីទំហំ ៦០០ហិកតា ស្ថិតនៅឃុំរាម និងឃុំបិតត្រាំង ស្រុកព្រៃនប់ ខេត្តព្រះសីហនុ​ជូនលោកឧកញ៉ា សេង ញ៉ក់ និងលោកជំទាវ លី អាផណ​ ជាប្រធានក្រុមហ៊ុន ដឺ ព្រេមៀ លែន ឯ.ក។​
មើល​ធនធានទិន្នន័យ - អនុក្រឹត្យលេខ ៨២ ស្តីពីការកាត់ឆ្វៀលដីទំហំ៦០០ហិកតា ស្ថិតនៅឃុំរាម ឃុំបិតត្រាំង ស្រុកព្រៃនប់ ខេត្តព្រះសីហនុ ចេញពីដែនព្រៃលិចទឹក និងគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ ធ្វើអនុបយោគដីឯកជនរបស់រដ្ឋ និងផ្តល់កម្មសិទ្ធិជូនលោកឧកញ៉ា សេង ញ៉ក់ និងលោកជំទាវ លី អាផណ ជាប្រធានក្រុមហ៊ុន ដឺ ព្រេមៀ លែន ឯ.ក
ឯកសារយោងលេខ # 82
• Private land
កាលបរិច្ឆេទអនុម័ត/ប្រកាសឱ្យប្រើ/ចុះហត្ថលេខា 9 មិថុនា 2020
កាលបរិច្ឆេទមានប្រសិទ្ធភាព/ ត្រូវបានអនុវត្ត 9 មិថុនា 2020
​អា​សយ​ដ្ឋា​ន​:​ ទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រី​ អាគារ​មិត្តភាព​ មហាវិថី​សហព័ន្ធ​រុ​ស្ស៊ី​ រាជធានី​ភ្នំពេញ​ កម្ពុជា​។​ ទូរស័ព្ទ​/​ទូរសារ​:​ (855)​ 23​ 212​ 490​ សារ​អេ​ឡិច​ត្រូ​និ​ច​:​ info@pressocm.gov.kh,​ pressocm@gmail.com​