អនុក្រឹត្យលេខ ២៣៩ អនក្រ.បក ស្តីពីការកាត់ឆ្វៀលដីទំហំ ៥៣៥ ហិកតា ៣២ អា ចេញពីដែនគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ ស្ថិតនៅភូមិសំរោង ឃុំឆ្មាល់មាន់ និងភូមិកុយវែង ឃុំព្រះផុស ស្រុកគាស់ក្រឡ ខេត្តបាត់ដំបង ធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ និងប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិជូនប្រជាពលរដ្ឋដែលកាន់កាប់និងអាស្រ័យផលជាក់ស្តែង ព្រមទាំងរក្សាទុកជាដីរដ្ឋ
មើលធនធានទិន្នន័យ - អនុក្រឹត្យលេខ ២៣៩ អនក្រ.បក ស្តីពីការកាត់ឆ្វៀលដីទំហំ ៥៣៥ ហិកតា ៣២ អា ចេញពីដែនគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ ស្ថិតនៅភូមិសំរោង ឃុំឆ្មាល់មាន់ និងភូមិកុយវែង ឃុំព្រះផុស ស្រុកគាស់ក្រឡ ខេត្តបាត់ដំបង ធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ និងប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិជូនប្រជាពលរដ្ឋដែលកាន់កាប់និងអាស្រ័យផលជាក់ស្តែង ព្រមទាំងរក្សាទុកជាដីរដ្ឋ