Last updated 22 មករា 2026
ឈ្មោះ អនុក្រឹត្យលេខ ២២៨ ស្តីពីការធ្វើអនុបយោគផ្ទៃដីទំហំ ៦៨៣ ហិកតា ៦៣ អា និង ៧៩ សង់ទីអា ពីដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋមកជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋសម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចព្រៅ ស្ថិតក្នុងភូមិទំពួនរឹងធំ ឃុំតាវែងលើ ស្រុកតាវែង ខេត្តរតនគិរី ព្រមទាំងផ្តល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិលើក្បាលដី
អនុក្រឹត្យនេះផ្តោតលើការធ្វើអនុបយោគផ្ទៃដីទំហំ ៦៨៣ ហិកតា ៦៣ អា និង ៧៩ សង់ទីអា ពីដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋមកជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋសម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចព្រៅ ស្ថិតក្នុងភូមិទំពួនរឹងធំ ឃុំតាវែងលើ ស្រុកតាវែង ខេត្តរតនគិរី តាមប្រព័ន្ធកូអរដោណេ Project UTM Zone 48N Datum WGS 1984 ដូចមានក្នុងឧបសម្ព័ន្ធនៃអនុក្រឹត្យនេះ។