Last updated 27 ឧសភា 2022
ឈ្មោះ អនុក្រឹត្យលេខ ២១​អនក្រ.បក ស្តីពីការកាត់ឆ្វៀលដីទំហំ​ ៨៧១ ហិកតា ស្ថិតក្នុងស្រុកសណ្តាន់​​ ខេត្តកំពង់ធំ ចេញពីដែនគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២​ ធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋសម្រាប់អនុវត្តកម្មវិធីសម្បទានដីសង្គមកិច្ចជូនប្រជាពលរដ្ឋក្រីក្រគ្មានដីពិតប្រាកដ
អនុក្រឹត្យនេះមានគោលបំណងកាត់ផ្ទៃដីទំហំ ៨៧១ ហិកតា ស្ថិតក្នុងឃុំទំរីង​ ស្រុកសណ្តាន់​ ខេត្តកំពង់ធំ តាមប្រព័ន្ធកូអរដោណេ Project UTM Zone 48N Datum WGS 1984 ដូចមានផែនទីបង្ហាញទីតាំងដី ចេញពីដែនគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ ២០០២ ធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់អនុវត្តកម្មវិធីសម្បទានដីសង្គមកិច្ចជូនប្រជាពលរដ្ឋក្រីក្រគ្មានដីពិតប្រាកដ ក្រោមគម្រោងបែងចែកដីដើម្បីសង្គមកិច្ចនិងការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ច​ដំណាក់កាលទី ៣។