អនុក្រឹត្យលេខ ១៧៤ ស្តីពីការកាត់ឆ្វៀលដីទំហំ ៦១ ហិកតា ២៧ និង ៣២ សង់ទីអា ស្ថិតនៅស្រុកព្រៃនប់ ខេត្តព្រះសីហនុ ចេញពីដែនគម្របព្រៃឈឺឆ្នាំ២០០២ ធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ និងផ្តល់កម្មសិទ្ធិជូបប្រជាពលរដ្ឋ
អនុក្រឹត្យនេះបង្ហាញពីការកាត់ឆ្វៀលដីទំហំ ៦១ ហិកតា ២៧អា​៣២សង់ទីអា ស្ថិតនៅភូមពូធឿង ភូមិចំណោតរាម និងភូមិគគីរ ឃុំបិតត្រាំង ស្រុកព្រៃនប់ ខេត្តព្រះសីហនុ ចេញពីដែនគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគដីឯកជនរបស់រដ្ឋ។
មើល​ធនធានទិន្នន័យ - អនុក្រឹត្យលេខ ១៧៤ ស្តីពីការកាត់ឆ្វៀលដីទំហំ ៦១ ហិកតា ២៧ និង ៣២ សង់ទីអា ស្ថិតនៅស្រុកព្រៃនប់ ខេត្តព្រះសីហនុ ចេញពីដែនគម្របព្រៃឈឺឆ្នាំ២០០២ ធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ និងផ្តល់កម្មសិទ្ធិជូបប្រជាពលរដ្ឋ