អនុក្រឹត្យលេខ ១២៥ ស្តីពីការកែសម្រួលផ្ទៃបឹងតាមោក (បឹងកប់ស្រូវ) ស្ថិតក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ
អនុក្រឹត្យនេះបង្ហាញពី ការកាត់ផ្ទៃដីទំហំ ៧៤​ ៨៥៥ (ចិតសិបបួនពាន់ប្រាំបីរយហាសិបប្រាំ) ម៉ែត្រក្រឡា ស្ថិតនៅភូមិត្រពាំងវែង សង្កាត់គោករកា ខណ្ឌព្រែកព្នៅ រាជធានីភ្នំពេញ ដែលបានកំណត់ក្នុងអនុក្រឹត្យលេខ ២០ អនក្រ.បក ចុះថ្ងៃទី០៣ ខែកម្ភុៈ ឆ្នាំ២០១៦ ស្តីពីការកំណត់ផ្ទៃបឹងតាមោក (បឹងកប់ស្រូវ) ទំហំ ៣ ២៣៩,៧ ហិកតា ស្ថិតក្នុង រាជធានីភ្នំពេញ ជាសម្បត្តិសាធារណៈរបស់រដ្ឋ ប្រគល់ដីជូនប្រជាពលរដ្ឋ ២៣គ្រួសារ តំណាងដោយឈ្មោះ ភីន ភី និង ឈ្មោះ ស៊ុំ ផល ដែលជាម្ចាស់ដីដើមគ្រប់គ្រងជាកម្មសិទ្ធិ។
មើល​ធនធានទិន្នន័យ - អនុក្រឹត្យលេខ ១២៥ ស្តីពីការកែសម្រួលផ្ទៃបឹងតាមោក (បឹងកប់ស្រូវ) ស្ថិតក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ
ឯកសារយោងលេខ # ១២៥
• Protected areas
កាលបរិច្ឆេទអនុម័ត/ប្រកាសឱ្យប្រើ/ចុះហត្ថលេខា 11 សីហា 2020
កាលបរិច្ឆេទមានប្រសិទ្ធភាព/ ត្រូវបានអនុវត្ត 11 សីហា 2020
អគ្គនាយកដ្ឋានរាជកិច្ច នៃទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រី អាស័យដ្ឋាន: ទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រី អាគារមិត្តភាព មហាវិថីសហព័ន្ធរុស្ស៊ី រាជធានីភ្នំពេញ កម្ពុជា។ ទូរស័ព្ទ/ទូរសារ: (855) 23 212 490 សារអេឡិចត្រូនិច: info@pressocm.gov.kh, pressocm@gmail.com