អនុក្រឹត្យលេខ១១៧ អនក្រ.បក ស្តីពីការកាត់ឆ្វៀលដីទំហំ ៧៨៥៧៧២ ហិកតាស្ថិតក្នុងភូមិខ្នា ភូមិកាច់ត្រក ឃុំលាយបូរនិងភូមិត្រពាំងថ្នល់ ឃុំស្រែរនោង ស្រុកត្រាំកក់ ខេត្តតាកែវ ចេញពីទ្រព្យសម្បត្តិរបស់រដ្ឋ(ស្ថានីយផ្សព្វផ្សាយនិងស្តារព្រៃឈើឡើងវិញបន្ទាយអង្គរ)និងដែនគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ ធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ និងប្រគល់ជាកម្មសិទ្ធិជូនឯកឧត្តម តាន់ បញ្ញាវុធ
អនុក្រឹត្យនេះមានគោលបំណងកាត់ឆ្វៀលដីទំហំ ៧៨៥៧៦២ហិកតា(ចិតសិបប្រាំបីហិកតាប្រាំពាន់ប្រាំពីររយហុកសិបពីរសង់ទីអា) ក្នុងនោះផ្ទៃដីទំហំ៦១ហិកតា ស្ថិតនៅភូមិខ្នា ឃុំលាយបូរ និងភូមិត្រពាំងថ្នល់ ឃុំស្រែរនោង ស្រុកត្រាំកក់ ខេត្តតាកែវ ផ្ទៃដីទំហំ១៥៦១៥ហិកតា ស្ថិតនៅភូមិត្រាពាំងថ្នល់ ឃុំស្រែរនោង ស្រុកត្រាំកក់ ខេត្តតាកែវ និងផ្ទៃដីទំហំ ១៩៦១២ហិកតាស្ថិតនៅភូមិកាច់ត្រក ឃុំលាយបូរ ស្រុកត្រាំកក់ ខេត្តតាកែវ តាមប្រព័ន្ធកូអរដោណេ Project UTM Zone 48N Datum WGS 1984 ដូចមានផែនទីបង្ហាញទីតាំងដី និងចំណុចនិយាមការភ្ជាប់ជាឧបសម្ព័ន្ធនៃអនុក្រឹត្យនេះ ចេញពីទ្រព្យសម្បត្តិរបស់រដ្ឋ(ស្ថានីយផ្សព្វផ្សាយនិងស្តារព្រៃឈើឡើងវិញបន្ទាយអង្គរ) និងដែនគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ ធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ និងប្រគល់ជាកម្មសិទ្ធិជូនឯកឧត្តម តាន់ បញ្ញាវុធ
| ឈ្មោះ | អនុក្រឹត្យលេខ១១៧ អនក្រ.បក ស្តីពីការកាត់ឆ្វៀលដីទំហំ ៧៨៥៧៧២ ហិកតាស្ថិតក្នុងភូមិខ្នា ភូមិកាច់ត្រក ឃុំលាយបូរនិងភូមិត្រពាំងថ្នល់ ឃុំស្រែរនោង ស្រុកត្រាំកក់ ខេត្តតាកែវ ចេញពីទ្រព្យសម្បត្តិរបស់រដ្ឋ(ស្ថានីយផ្សព្វផ្សាយនិងស្តារព្រៃឈើឡើងវិញបន្ទាយអង្គរ)និងដែនគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ ធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ និងប្រគល់ជាកម្មសិទ្ធិជូនឯកឧត្តម តាន់ បញ្ញាវុធ |
អនុក្រឹត្យនេះមានគោលបំណងកាត់ឆ្វៀលដីទំហំ ៧៨៥៧៦២ហិកតា(ចិតសិបប្រាំបីហិកតាប្រាំពាន់ប្រាំពីររយហុកសិបពីរសង់ទីអា) ក្នុងនោះផ្ទៃដីទំហំ៦១ហិកតា ស្ថិតនៅភូមិខ្នា ឃុំលាយបូរ និងភូមិត្រពាំងថ្នល់ ឃុំស្រែរនោង ស្រុកត្រាំកក់ ខេត្តតាកែវ ផ្ទៃដីទំហំ១៥៦១៥ហិកតា ស្ថិតនៅភូមិត្រាពាំងថ្នល់ ឃុំស្រែរនោង ស្រុកត្រាំកក់ ខេត្តតាកែវ និងផ្ទៃដីទំហំ ១៩៦១២ហិកតាស្ថិតនៅភូមិកាច់ត្រក ឃុំលាយបូរ ស្រុកត្រាំកក់ ខេត្តតាកែវ តាមប្រព័ន្ធកូអរដោណេ Project UTM Zone 48N Datum WGS 1984 ដូចមានផែនទីបង្ហាញទីតាំងដី និងចំណុចនិយាមការភ្ជាប់ជាឧបសម្ព័ន្ធនៃអនុក្រឹត្យនេះ ចេញពីទ្រព្យសម្បត្តិរបស់រដ្ឋ(ស្ថានីយផ្សព្វផ្សាយនិងស្តារព្រៃឈើឡើងវិញបន្ទាយអង្គរ) និងដែនគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ ធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ និងប្រគល់ជាកម្មសិទ្ធិជូនឯកឧត្តម តាន់ បញ្ញាវុធ |