អនុក្រឹត្យលេខ ១១៣ នៅស្រុកប្រាសាទបាគង ខេត្តសៀមរាប ចេញពីដីដែលមានដីកាដកហូតលេខ ០៨៥ សសរ របស់ខេត្តសៀមរាបនិងគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិជូនយោធិនពិការ និងប្រជាពលរដ្ឋ និងរក្សាទុកសម្រាប់ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធរូបវន្ត
ដីទំហំ ៦១៩ ហិកតា និង ៧០ អា ត្រូវបានកាត់ចេញពីដីដែលមានដីកាដកហូត លេខ ០៨៥ សសរ របស់ខេត្តសៀមរាប និងគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ ស្ថិតនៅ ភូមិស្នារតេជោ ឃុំបល្ល័ង្គ ស្រុកប្រាសាទបាគង ខេត្តសៀមរាប។ ជាមួយគ្នានេះដែរ ដីទំហំ ៥០៣ ហិកតា និង ៣០ អា នៃដីនេះ ត្រូវបានធ្វើប្រទានកម្មសិទ្ធិជូនយោធិនពិការ និងប្រជាពលរដ្ឋ ដែលបានកាន់កាប់ អាស្រ័យផលជាក់ស្ដែង និងដីទំហំ ១១៦ ហិកតា និង ៤០ អា ត្រូវបានរក្សាទុកសម្រាប់ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធរូបវ័ន្ត។
មើល​ធនធានទិន្នន័យ - អនុក្រឹត្យលេខ ១១៣ នៅស្រុកប្រាសាទបាគង ខេត្តសៀមរាប ចេញពីដីដែលមានដីកាដកហូតលេខ ០៨៥ សសរ របស់ខេត្តសៀមរាបនិងគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិជូនយោធិនពិការ និងប្រជាពលរដ្ឋ និងរក្សាទុកសម្រាប់ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធរូបវន្ត