អនុក្រឹត្យលេខ ១០៨ ស្តីពីការកាត់ឆ្វៀលដីទំហំ ៧៦ហិកតា ០៩អា និង៤២សង់ទីអា​ ស្ថិតនៅស្រុកព្រៃនប់ ខេត្តព្រះសីហនុ ចេញពីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ ធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ និងផ្តល់កម្មសិទ្ធិជូនប្រជាពលរដ្ឋដែលកាន់កាប់ជាក់ស្តែង
អនុក្រឹត្យនេះបានបង្ហាញការកាត់ឆ្វៀលដីទំហំ ៧៦ហិកតា ០៩ អា និង ៤២សង់ទីអា ស្ថិតនៅភូមិចំណោតរាម ឃុំបិតត្រាំង ស្រុកព្រៃនប់ ខេត្តព្រះសីហនុ ចេញពីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ ធ្វើអនុបយោគ ជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ។ ត្រូវបានផ្តល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិ ជូនឈ្មោះ កើត សុទ្ធារ៉ាដែលកាន់កាប់ជាក់ស្តែង។
មើល​ធនធានទិន្នន័យ - អនុក្រឹត្យលេខ ១០៨ ស្តីពីការកាត់ឆ្វៀលដីទំហំ ៧៦ហិកតា ០៩អា និង៤២សង់ទីអា​ ស្ថិតនៅស្រុកព្រៃនប់ ខេត្តព្រះសីហនុ ចេញពីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ ធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ និងផ្តល់កម្មសិទ្ធិជូនប្រជាពលរដ្ឋដែលកាន់កាប់ជាក់ស្តែង