អនុក្រឹត្យមានគោលបំណងធ្វើអនុប្បយោគប្ដូរចំណាត់ថ្នាក់ពីទ្រព្យសម្បត្តិសាធារណៈរបស់រដ្ឋមកជាទ្រព្យសម្បត្តិឯកជនរបស់រដ្ឋនូវដីមួយផ្នែករបស់មន្ទីរសង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន និងយុវនីតិសម្បទាខេត្...
អនុក្រឹត្យលេខ ២៥១ ស្តីពីការធ្វើអធិប្បយោគទ្រព្យសម្បត្តិរដ្ឋ
អនុក្រឹត្យបង្ហាញពីការធ្វើអធិប្បយោគប្ដូរចំណាត់ថ្នាក់ពីទ្រព្យសម្បត្តិឯកជនមកជាទ្រព្យសម្បត្តិរដ្ឋនូវដីទំហំ ២ ៨៤៣ម៉ែត្រការ៉េ ដែលមានទីតាំងស្ថិតនៅភូមិ ៣ សង្កាត់ចតុមុខ ខណ្ឌដូនពេញ រាជធា...
អនុក្រឹត្យលេខ ២៤៥ ស្តីពីការធ្វើអនុប្បយោគទីតាំងដីចំណតរថយន្តទំហំ ៧ ៣៦៨ ម៉ែត្រក្រឡាស្ថិតនៅភូមិបាវិតកណ្តាល សង្កាត់បាវិត ក្រុងបាវិត និងទីតាំងដីទំហំ ២១ ១៩០ ម៉ែត្រក្រឡាស្ថិតនៅភូមិថ្នាញ សង្កាត់បាទី ក្រុងបាវិត ខេត្តស្វាយរៀង
អនុក្រឹត្យបង្ហាញពីការធ្វើអនុប្បយោគប្តូរចំណាត់ថ្នាក់ ពីទ្រព្យសម្បត្តិសាធារណៈរបស់រដ្ឋមកជាទ្រព្យសម្បត្តិឯកជនរបស់រដ្ឋនូវទីតាំងដីចំនួនពីរកន្លែង រួមមាន៖ ដីចំណតរថយន្តមានទំហំ ៧ ៣៦៨ ម៉ែត...
អនុក្រឹត្យលេខ ២២៩ ស្តីពីការធ្វើអនុបយោគផ្ទៃដីទំហំ ២៧៤៦ ហិកតា ៥៥ អា និង ៩៣ សង់ទីអា ពីដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋមកជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋសម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគមន៏ជនជាតិដើមភាគតិចចារាយ ស្ថិតក្នុងភូមិតាំងសេ ឃុំញ៉ាង ស្រុកអណ្តូងមាស ខេត្តរតនគិរី ព្រមទាំងផ្តល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិលើក្បាលដី
អនុក្រឹត្យនេះផ្តោតលើការធ្វើអនុបយោគផ្ទៃដីទំហំ ២៧៤៦ ហិកតា ៥៥ អា និង ៩៣ សង់ទីអា ពីដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋមកជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋសម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគមន៏ជនជាតិដើមភាគតិ...
អនុក្រឹត្យលេខ ២៣១ ស្តីពីការធ្វើអនុប្រយោគផ្ទៃដីទំហំ ៣២៧ ហិកតា ១៦ អា និង ២២ សង់ទីអា ពីដីសាធារណះរបស់រដ្ឋមកជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋសម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគមន៏ជនជាតិដើមភាគតិចកាវ៉ែត ស្ថិតក្នុងភូមិអូរចាយ ឃុំសន្តិភាព ស្រុកសៀមប៉ាង ខេត្តស្ទឹងត្រែង ព្រមទាំងផ្តល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិលើក្បាលដី
អនុក្រឹត្យនេះផ្តោតលើការធ្វើអនុបយោគផ្ទៃដីទំហំ ៣២៧ ហិកតា ១៦ អា និង ២២ សង់ទីអា ពីដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋមកជាដីឯកជនរបស់់រដ្ឋសម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគមន៏ជនជាតិដើមភាគតិ...
ប្រកាសលេខ ៣១៣ ស្តីពីការប្រគល់ភារកិច្ច និងសិទ្ធិក្នុងការផ្តល់សេវាសាធារណៈមួយចំនួនរបស់ក្រសួងប្រៃសណីយ៍និងទូរគមនាគមន៍ជូននិយ័តករទូរគមនាគមន៍កម្ពុជា