Last updated 5 មីនា 2024
ឈ្មោះ បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មានស្តីអំពី កម្មករ​ដែល​ត្រូវ​បាន​បញ្ឈប់​ពី​ការងារ​សម្រេច​បាន​កិច្ច​ព្រម​ព្រៀង​លើ​ប្រាក់​សំណង​ដែល​មិនទាន់​បាន​បង់​របស់​ Sofitel
បណ្ណសារគេហទំព័រនេះនិយាយអំពី កម្មករ​ដែល​ត្រូវ​បាន​បញ្ឈប់​ពី​ការងារ​សម្រេច​បាន​កិច្ច​ព្រម​ព្រៀង​លើ​ប្រាក់​សំណង​ដែល​មិនទាន់​បាន​បង់​របស់​ Sofitel។ ផ្អែកលើអត្ថបទនេះ កម្មករដែលត្រូវបានបញ្ឈប់ពីការងារកាលពីខែសីហា បានតវ៉ានៅខាងក្រៅក្រសួងការងារ ដើម្បីទាមទារការទូទាត់ដែលនៅសល់ បន្ទាប់ពីមន្ត្រីមិនបានបញ្ជូនពាក្យបណ្តឹងរបស់ពួកគេទៅក្រុមប្រឹក្សាអាជ្ញាកណ្តាល។ ជាលទ្ធផល ក្រុមហ៊ុនបានឈានដល់ដំណោះស្រាយជាមួយកម្មករនិយោជិតដែលត្រូវបានបញ្ឈប់ពីការងារកាលពីថ្ងៃទី ១៨ ខែវិច្ឆិកា។ សណ្ឋាគារបានយល់ព្រមបើកប្រាក់បំណាច់ដល់កម្មករដែលត្រូវបានបញ្ចប់ រួមទាំងប្រាក់រង្វាន់ ប្រាក់បំណាច់អតីតភាពការងារ និងការប្រគល់ប្រាក់បញ្ញើដែលប្រមូលពីបុគ្គលិកវិញ។ ពួកគេបាននិយាយថាពួកគេនឹងគណនាការបង់ប្រាក់ដែលនៅសល់ក្នុងរយៈពេលមួយសប្តាហ៍ ហើយធ្វើការទូទាត់ទាំងអស់ត្រឹមថ្ងៃទី ១២ ខែមករា។