បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មានស្តីអំពីកម្មកររោងចក្រកាត់ដេរសិន តៃ ទាមទារមិនបើកប្រាក់ឈ្នួលខែមេសា
អត្ថបទនេះនិយាយអំពីវិវាទរវាងកម្មកររោងចក្រកាត់ដេរ Zhen Tai និងនិយោជក ទាក់ទងនឹងប្រាក់ឈ្នួល និងប្រាក់រង្វាន់ដែលមិនបានបើកកំឡុងពេលបិទទ្វារ COVID-19។ កម្មកររោងចក្រកាត់ដេរប្រមាណ ១៧០០នាក់ បានដាក់ញត្តិទាមទារឱ្យថៅកែបើកប្រាក់ឈ្នួលមួយចំណែកប្រចាំខែ និងប្រាក់លើកទឹកចិត្តថ្ងៃបុណ្យចូលឆ្នាំខ្មែរ សម្រាប់រយៈពេលបិទទ្វារ នៅពេលពួកគេមិនអាចធ្វើការបាន។ កម្មករបាននិយាយថា ពួកគេបានទទួលប្រាក់ខែតិចជាង ៥០ ភាគរយនៃប្រាក់ខែសរុបរបស់ពួកគេក្នុងរយៈពេលពីរសប្តាហ៍ដំបូងនៃខែមេសា ផ្ទុយនឹងការណែនាំរបស់ក្រសួងការងារ។ ប្រធានសហជីពស្មារតីកម្មករកម្ពុជាបានថ្លែងថា កម្មករទទួលបានតែ ១០០ ដុល្លារប៉ុណ្ណោះសម្រាប់ការងាររបស់ពួកគេក្នុងពីរសប្តាហ៍ដំបូងនៃខែមេសា។ លោកបន្ថែមថា កម្មករបានព្រមានរោងចក្រថានឹងធ្វើការតវ៉ាដោយធ្វើពហិការការងារថែមម៉ោង។
Last updated | 20 មីនា 2024 |
Created | 20 មីនា 2024 |
ឈ្មោះ | បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មានស្តីអំពីកម្មកររោងចក្រកាត់ដេរសិន តៃ ទាមទារមិនបើកប្រាក់ឈ្នួលខែមេសា |
អត្ថបទនេះនិយាយអំពីវិវាទរវាងកម្មកររោងចក្រកាត់ដេរ Zhen Tai និងនិយោជក ទាក់ទងនឹងប្រាក់ឈ្នួល និងប្រាក់រង្វាន់ដែលមិនបានបើកកំឡុងពេលបិទទ្វារ COVID-19។ កម្មកររោងចក្រកាត់ដេរប្រមាណ ១៧០០នាក់ បានដាក់ញត្តិទាមទារឱ្យថៅកែបើកប្រាក់ឈ្នួលមួយចំណែកប្រចាំខែ និងប្រាក់លើកទឹកចិត្តថ្ងៃបុណ្យចូលឆ្នាំខ្មែរ សម្រាប់រយៈពេលបិទទ្វារ នៅពេលពួកគេមិនអាចធ្វើការបាន។ កម្មករបាននិយាយថា ពួកគេបានទទួលប្រាក់ខែតិចជាង ៥០ ភាគរយនៃប្រាក់ខែសរុបរបស់ពួកគេក្នុងរយៈពេលពីរសប្តាហ៍ដំបូងនៃខែមេសា ផ្ទុយនឹងការណែនាំរបស់ក្រសួងការងារ។ ប្រធានសហជីពស្មារតីកម្មករកម្ពុជាបានថ្លែងថា កម្មករទទួលបានតែ ១០០ ដុល្លារប៉ុណ្ណោះសម្រាប់ការងាររបស់ពួកគេក្នុងពីរសប្តាហ៍ដំបូងនៃខែមេសា។ លោកបន្ថែមថា កម្មករបានព្រមានរោងចក្រថានឹងធ្វើការតវ៉ាដោយធ្វើពហិការការងារថែមម៉ោង។ |