Last updated 16 ឧសភា 2024
ឈ្មោះ បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មានស្តីអំពីប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមានឹងត្រូវផ្លាស់ប្តូរទៅបោះឆ្នោតបន្ទាប់ពីកិច្ចប្រជុំលើកទីបីបរាជ័យក្នុងការស្វែងរកដំណោះស្រាយរួម
អត្ថបទពិភាក្សាអំពីការចរចាដែលកំពុងបន្តសម្រាប់ការកំណត់ប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមាឆ្នាំ២០២២ សម្រាប់កម្មករកាត់ដេរកម្ពុជា ដែលនឹងបញ្ចប់ក្នុងការបោះឆ្នោតនៅថ្ងៃទី២៨ ខែកញ្ញា បន្ទាប់ពីកិច្ចចរចាចំនួនបីបានបញ្ចប់ដោយគ្មានកិច្ចព្រមព្រៀង។ និយោជក រដ្ឋាភិបាល និងតំណាងសហជីពបានស្នើតួលេខផ្សេងៗគ្នា៖ និយោជកបានស្នើសុំដំបូងចំនួន 183.40 ដុល្លារ បន្ទាប់មកដំឡើងវាដល់ 188 ដុល្លារ; រដ្ឋាភិបាលបានស្នើ 191.90 ដុល្លារ បន្ទាប់មក 192 ដុល្លារ; ហើយ​សហជីព​បាន​ស្នើ​សុំ​ចំនួន ២០៦,៦០ដុល្លារ ហើយ​បញ្ចុះ​មក​នៅ​ត្រឹម ២០៤ ដុល្លារ។ ប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមាបច្ចុប្បន្នគឺ ១៩២ ដុល្លារ។ សហជីពជជែកតវ៉ាអំពីការដំឡើងថ្លៃដើម្បីដោះស្រាយការកើនឡើងថ្លៃដើមរស់នៅ និងអតិផរណា ខណៈដែលនិយោជកលើកឡើងពីភាពតានតឹងផ្នែកសេដ្ឋកិច្ចពីជំងឺកូវីដ-១៩ និងការកើនឡើងថ្លៃដើមផលិតកម្ម។