Last updated 25 មិថុនា 2024
ឈ្មោះ បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មានស្តីអំពីអាជ្ញាធរនិយាយថា "សហគមន៍មិនអីទេ" បន្ទាប់ពីមានករណី Covid-19 ថ្មីចំនួន 64 នៅក្នុងឃុំ
អត្ថបទនិយាយអំពីការកើនឡើងភ្លាមៗនៃករណីជំងឺកូវីដ-១៩ ដែលមានជាង 100 ករណីត្រូវបានរកឃើញនៅក្នុងកាស៊ីណូបិទក្នុងស្រុកមួយក្នុងខេត្តកណ្តាល ប្រទេសកម្ពុជា។ កាស៊ីណូ​ចំនួន​ប្រាំមួយ​ក្នុង​តំបន់​ត្រូវ​បាន​បិទ ហើយ​កម្មករ​ជាង 1,000 នាក់​កំពុង​ស្ថិត​នៅ​ដាច់​ដោយ​ឡែក។ ទោះ​បី​ជា​បែប​នេះ​ក្ដី មេ​ដឹក​នាំ​មូលដ្ឋាន​ធានា​សហគមន៍​ថា ហានិភ័យ​ត្រូវ​បាន​បង្ខាំង​នៅ​ក្នុង​កាស៊ីណូ។ ករណី​ថ្មី​នេះ​មាន​មនុស្ស​មក​ពី​ប្រទេស​ចិន កម្ពុជា វៀតណាម និង​ថៃ។ គួរ​បញ្ជាក់​ផង​ដែរ​ថា បុរស​ជនជាតិ​ខ្មែរ​អាយុ ៥៥ ឆ្នាំ​ម្នាក់​មក​ពី​ខេត្ត​កណ្តាល​បាន​ស្លាប់​ដោយសារ​ជំងឺ​កូវីដ-១៩។ ការ​ព្រួយ​បារម្ភ​កើត​ឡើង​អំពី​កន្លែង​ដែល​មាន​ការ​ឆ្លង​មេរោគ ជាពិសេស​មន្ត្រី​ប៉ូលិស​បី​នាក់​បាន​ស្លាប់ និង​អ្នក​ផ្សេង​ទៀត​ឈឺ។ ក្រសួង​សុខាភិបាល​រាយការណ៍​ករណី​ថ្មី​ចំនួន ៩៦ នៅ​ទូទាំង​ប្រទេស ដោយ​ខ្លះ​នៅ​តាម​ខេត្ត​ផ្សេងៗ។