បច្ចុប្បន្នភាពនៃច្បាប់វិនិយោគនៅកម្ពុជា
ប្រទេសកម្ពុជាមានទីតាំងនៅអាស៊ីអាគ្នេយ៍ ហើយមានព្រំប្រទល់ជាប់ជាមួយប្រទេសថៃ ឡាវ វៀតណាម និងឈូងសមុទ្រថៃ ដែលធ្វើឱ្យកម្ពុជាក្លាយជាប្រទេសដ៏ល្អសម្រាប់ប្រតិបត្តិការនាំចូល និងនាំចេញ។ អំឡុងពេលជំងឺរាតត្បាតនេះ គម្រោងវិនិយោគជាច្រើននៅតែត្រូវបានរដ្ឋាភិបាលអនុញ្ញាតឲ្យដំណើរការក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ យោងតាមទិន្នន័យចុងក្រោយបង្អស់ សំណើគម្រោងវិនិយោគចំនួន ១៣៤ ត្រូវបានអនុម័តក្នុងរយៈពេល ៩ ខែដំបូងនៃឆ្នាំ២០២១ ដោយក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជា ដែលក្នុងនោះ ៣៣ ត្រូវបានបង្កើតឡើងនៅក្នុងតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេស។
Last updated | 21 កញ្ញា 2022 |
Created | 21 កញ្ញា 2022 |
ឈ្មោះ | បច្ចុប្បន្នភាពនៃច្បាប់វិនិយោគនៅកម្ពុជា |
ប្រទេសកម្ពុជាមានទីតាំងនៅអាស៊ីអាគ្នេយ៍ ហើយមានព្រំប្រទល់ជាប់ជាមួយប្រទេសថៃ ឡាវ វៀតណាម និងឈូងសមុទ្រថៃ ដែលធ្វើឱ្យកម្ពុជាក្លាយជាប្រទេសដ៏ល្អសម្រាប់ប្រតិបត្តិការនាំចូល និងនាំចេញ។ អំឡុងពេលជំងឺរាតត្បាតនេះ គម្រោងវិនិយោគជាច្រើននៅតែត្រូវបានរដ្ឋាភិបាលអនុញ្ញាតឲ្យដំណើរការក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ យោងតាមទិន្នន័យចុងក្រោយបង្អស់ សំណើគម្រោងវិនិយោគចំនួន ១៣៤ ត្រូវបានអនុម័តក្នុងរយៈពេល ៩ ខែដំបូងនៃឆ្នាំ២០២១ ដោយក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជា ដែលក្នុងនោះ ៣៣ ត្រូវបានបង្កើតឡើងនៅក្នុងតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេស។ |