ឈ្មោះ អនុក្រឹត្យ លេខ២៣៥ ស្ដីពីការកាត់ដី និងការធ្វើអនុបយោគលើដី ទំហំ ៧,២៧៦ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង
ការកាត់ដីសរុបទំហំ ៧,២៧៦ ហិកតា ដែលស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ភូមិដំណាក់អំពិល ឃុំក្រាំងស្ដារ ស្រុកទឹកផុស ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ដែលក្នុងនោះ៖ ដីទំហំ ៦,៦២១ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ភាពីម៉ិច និងទំហំ ៦៥៥ ហិកតា កាត់ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ប្រទានកម្មទំហំ ៦,៨៤៦ ហិកតា ជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋ ចំនួន ៧១៧គ្រួសារ និងទំហំ ៤៣០ ហិកតា រក្សាទុកជាដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ និងបានផ្ដល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិឯកជនជូនពលរដ្ឋ ចំនួន ១,១៤៩ ក្បាលដី និងផ្ដល់សិទ្ធិជាដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋចំនួន ១ក្បាលដី។