ព្រំកូអរដោនេខាងជើង | 14.417659200338127 |
ជំហាននៃដំណើរ | ព័ត៌មានទូទៅអំពីសាលារៀនឆ្នាំ២០១២៖ អង្គការទិន្នន័យអំពីការអភិវឌ្ឍ(អូឌីស៊ី)បានទាញយកទិន្នន័យពី HDX (https://data.humdata.org) ក្នុងទម្រង់ជា ESRI Shapefile រួចធ្វើការបម្លែងទិន្នន័យទៅទម្រង់ផ្សេងៗទៀតដូចជា KML និង GeoJSON។ អូឌីស៊ីបានបង្ហាញទិន្នន័យដោយប្រើប្រាស់ CatoDB មកបង្កើតស្រទាប់ទិន្នន័យក្នុងផែនទីអន្តរកម្មរបស់អូឌីស៊ី https://opendevelopmentcambodia.net/km/map-explorer។ ព័ត៌មានទូទៅអំពីសាលារៀនឆ្នាំ២០១៤៖ អូឌីស៊ីបានទាញយកពត៌មានពីក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា និងធ្វើ Spatial join ជាមួយទីតាំងសាលារៀនដែលបានពីព័ត៌មានទូទៅអំពីសាលារៀនឆ្នាំ២០១២។ បម្លែងទិន្នន័យទៅទម្រង់ផ្សេងៗទៀតដូចជា KML និង GeoJSON។ អូឌីស៊ីបានបង្ហាញទិន្នន័យដោយប្រើប្រាស់ CatoDB មកបង្កើតស្រទាប់ទិន្នន័យក្នុងផែនទីអន្តរកម្មរបស់អូឌីស៊ី |
Lineage | ការិយាល័យសម្របសម្រួលកិច្ចការមនុស្សធម៌ (OCHA) អ៊ីមែល: unocha@un.org គេហទំព័រ:http://www.unocha.org/ ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា អាសយដ្ឋាន៖ អគារលេខ ៨០ មហាវិថីព្រះនរោត្តម រាជធានីភ្នំពេញ ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។ អ៊ីមែល: info@moeys.gov.kh / webmaster@moeys.gov.kh ទូរស័ព្ទ:+855 23 219 285 គេហទំព័រ:http://www.moeys.gov.kh/en/home.html |
ភាគីទទួលខុសត្រូវ | ផ្លាស់ប្តូរទិន្នន័យមនុស្សធម៌ (HDX) អ៊ីមែល: hdx@un.org គេហទំព័រ: https://data.humdata.org/ ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា អាសយដ្ឋាន៖ ផ្ទះលេខ ៨០ មហាវិថីព្រះនរោត្តម, រាជធានីភ្នំពេញ ព្រះរាជាណចក្រកម្ពុជា អ៊ីម៉ែល: info@moeys.gov.kh / webmaster@moeys.gov.kh . ទុរស័ព្វ: +855 23 219 285 គេហទំព័រ: http://www.moeys.gov.kh/en/home.html |
ព័ត៌មានជាអំនះអំនាងនៃទិន្នន័យមេ | ទិន្នន័យមេ ត្រូវបានធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពចុងក្រោយកាលពីថ្ងៃទី ២៧ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០១៦។ សម្រាប់សំណួរ សូមទំនាក់ទំនងមកកាន់ អង្គការទិន្នន័យអំពីការអភិវឌ្ឍ។ សារអេឡិចត្រូនិច: contact@opendevcam.net, គេហទំព័រ:http://www.opendevcam.net , អាសយដ្ឋាន: ផ្ទះលេខ ៤៣ ផ្លូវ២០៨ រាជធានីភ្នំពេញ ប្រទេសកម្ពុជា។ |
លក្ខណៈសម្បត្តិ | Province: ឈ្មោះខេត្ត ;School_cod:លេខកូដសាលារៀន;Commune:ឈ្មោះឃុំ;District:ឈ្មោះស្រុក;School_nam:ឈ្មោះសាលារៀន;Village:ឈ្មោះភូមិ;School_typ: ប្រភេទសាលារៀន;Type_code: ប្រភេទសាលារៀនតាមលេខកូដ; Classes: ចំនួនថ្នាក់រៀន; Location: ទីតាំងសាលារៀន; Room:ចំនួនបន្ទប់; Teach_staf: ចំនួនបុគ្គលិកបង្រៀន; Non_teach: ចំនួនបុគ្គលិកមិនបង្រៀន;Enrol: ចំនួនសិស្សចុះឈ្មោះចូលរៀន |