សេចក្ដីប្រកាសព័ត៌មានលេខ ៤៩០ របស់ក្រសួងបរិស្ថាន ស្ដីពីការចុះបញ្ជីដីរដ្ឋនៃដែនជម្រកសត្វព្រៃពាមក្រសោប នៅខេត្តកោះកុង និងដែនជម្រកសត្វព្រៃភ្នំព្រិច នៅខេត្តមណ្ឌលគិរី
តាមរយៈសេចក្ដីប្រកាសព័ត៌មាននេះ បានឱ្យដឹងថា ដែនជម្រកសត្វព្រៃពាមក្រសោបស្ថិតក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តកោះកុង និង ដែនជម្រកសត្វព្រៃភ្នំព្រិចស្ថិតក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តមណ្ឌលគិរី ត្រូវបានចុះបញ្ជីដីរដ្ឋ ក្នុងគោលបំណងដើម្បីរៀបចំឱ្យមាន វិញ្ញាបនបត្រសម្គាល់អចលនវត្ថុច្បាស់លាស់ សម្រាប់ដែនជម្រកសត្វព្រៃទាំងពីរ សំដៅកាត់បន្ថយ និងលុបបំបាត់បទល្មើសទន្ទ្រានយកដីរដ្ឋធ្វើជាកម្មសិទ្ធិឯកជនតាមរយៈការរឹតបន្ដឹងវិធានការច្បាប់ ក៏ដូចជារួមចំណែកដល់ការពង្រឹងប្រសិទ្ធភាពនៃការគ្រប់គ្រងប្រព័ន្ធតំបន់ការពារធម្មជាតិទាំងអស់។
Last updated | 16 មេសា 2020 |
Created | 16 មេសា 2020 |
ឈ្មោះ | សេចក្ដីប្រកាសព័ត៌មានលេខ ៤៩០ របស់ក្រសួងបរិស្ថាន ស្ដីពីការចុះបញ្ជីដីរដ្ឋនៃដែនជម្រកសត្វព្រៃពាមក្រសោប នៅខេត្តកោះកុង និងដែនជម្រកសត្វព្រៃភ្នំព្រិច នៅខេត្តមណ្ឌលគិរី |
តាមរយៈសេចក្ដីប្រកាសព័ត៌មាននេះ បានឱ្យដឹងថា ដែនជម្រកសត្វព្រៃពាមក្រសោបស្ថិតក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តកោះកុង និង ដែនជម្រកសត្វព្រៃភ្នំព្រិចស្ថិតក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តមណ្ឌលគិរី ត្រូវបានចុះបញ្ជីដីរដ្ឋ ក្នុងគោលបំណងដើម្បីរៀបចំឱ្យមាន វិញ្ញាបនបត្រសម្គាល់អចលនវត្ថុច្បាស់លាស់ សម្រាប់ដែនជម្រកសត្វព្រៃទាំងពីរ សំដៅកាត់បន្ថយ និងលុបបំបាត់បទល្មើសទន្ទ្រានយកដីរដ្ឋធ្វើជាកម្មសិទ្ធិឯកជនតាមរយៈការរឹតបន្ដឹងវិធានការច្បាប់ ក៏ដូចជារួមចំណែកដល់ការពង្រឹងប្រសិទ្ធភាពនៃការគ្រប់គ្រងប្រព័ន្ធតំបន់ការពារធម្មជាតិទាំងអស់។ |