ច្បាប់ស្តីពីការអនុម័តយល់ព្រមលើពិធីសារតាមជម្រើសនៃអនុសញ្ញា ស្តីពីការលុបបំបាត់រាល់ទម្រង់នៃការរើសអើងប្រឆាំងនារីភេទ (ភាសាខ្មែរ និងភាសាអង់គ្លេស)
ពិធីសារបន្ថែមទៅអនុសញ្ញាស្តីពី ការលុបបំបាត់រាល់ទម្រង់នៃការរើសអើងប្រឆាំងនឹងនារី (OP-CEDAW) គឺជាសន្ធិសញ្ញាអន្តរជាតិមួយដែលបង្កើតយន្តការបណ្តឹង និងស៊ើបអង្កេតអនុសញ្ញាស្ដីពីការលុបបំបាត់រាល់ទម្រង់នៃការរើសអើងប្រឆាំងនឹងនារី (CEDAW) ។ ភាគីនៃពិធីសារអនុញ្ញាតឱ្យគណៈកម្មាធិការលុបបំបាត់ការរើសអើងប្រឆាំងនឹងនារី ដើម្បីស្តាប់ការត្អូញត្អែរពីបុគ្គលឬស៊ើបអង្កេតលើ "ការរំលោភបំពានធ្ងន់ធ្ងរ" នៃអនុសញ្ញានេះ។ ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាបានអនុម័តពិធីសារនេះក្នុងឆ្នាំ 2009 ។
ឈ្មោះ | ច្បាប់ស្តីពីការអនុម័តយល់ព្រមលើពិធីសារតាមជម្រើសនៃអនុសញ្ញា ស្តីពីការលុបបំបាត់រាល់ទម្រង់នៃការរើសអើងប្រឆាំងនារីភេទ (ភាសាខ្មែរ និងភាសាអង់គ្លេស) |
ពិធីសារបន្ថែមទៅអនុសញ្ញាស្តីពី ការលុបបំបាត់រាល់ទម្រង់នៃការរើសអើងប្រឆាំងនឹងនារី (OP-CEDAW) គឺជាសន្ធិសញ្ញាអន្តរជាតិមួយដែលបង្កើតយន្តការបណ្តឹង និងស៊ើបអង្កេតអនុសញ្ញាស្ដីពីការលុបបំបាត់រាល់ទម្រង់នៃការរើសអើងប្រឆាំងនឹងនារី (CEDAW) ។ ភាគីនៃពិធីសារអនុញ្ញាតឱ្យគណៈកម្មាធិការលុបបំបាត់ការរើសអើងប្រឆាំងនឹងនារី ដើម្បីស្តាប់ការត្អូញត្អែរពីបុគ្គលឬស៊ើបអង្កេតលើ "ការរំលោភបំពានធ្ងន់ធ្ងរ" នៃអនុសញ្ញានេះ។ ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាបានអនុម័តពិធីសារនេះក្នុងឆ្នាំ 2009 ។ |