ការបាត់បង់គម្របព្រៃឈើដោយសារភ្លើងឆេះព្រៃ​
សំណុំទិន្នន័យនេះបង្ហាញពីទិន្នន័យការបាត់បង់គម្របព្រៃឈើដោយសារភ្លើងឆេះព្រៃ នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ដោយរាប់ចាប់តាំងពីឆ្នាំ ២០០១ ដល៉ ២០២៤ ដែលបានទាញយកបានពី Global Forest Watch រួចធ្វើការ Upload ទៅកាន់គេហទំព័រអង្គការទិន្នន័យអំពីការអភិវឌ្ឍ (អូឌីស៊ី)។
ធនធានទិន្នន័យ (9)
មើល​ធនធានទិន្នន័យ - ការបាត់បង់គម្របព្រៃឈើដោយសារភ្លើងឆេះព្រៃ​តាមតំបន់
• Deforestation drivers
• Forest classifications
• Forest cover reporting
• Forest protection
កាលបរិច្ឆេទយោងនៃសំណុំទិន្នន័យ 28 មករា 2026
ភាពទៀងទាត់ គ្មាន​ព័ត៌​មាន​ទាក់​ទង​នឹង​ភាព​ជាក់​លាក់​ឡើយ​។
ភាពទៀងទាត់តាមហេតុផល វិធីសាស្ត្រ​នៅ​ពីក្រោយ​ទិន្នន័យ​នេះ​បាន​ផ្លាស់ប្តូរ​តាម​ពេលវេលា។ សូម​ប្រុងប្រយ័ត្ន​ប្រៀបធៀប​ទិន្នន័យ​ក្នុង​ឆ្នាំចាស់ និង​ថ្មី ជាពិសេស​មុន/ក្រោយ​ឆ្នាំ២០២៥។
ការចប់សព្វគ្រប់ ការចប់សព្វគ្រប់នៃទិន្នន័យនេះ យោងតាម Global Forest Watch “ការបាត់បង់គម្របព្រៃឈើដោយសារភ្លើងឆេះព្រៃ​”។ បានចូលប្រើនៅថ្ងៃទី 09/02/2026 ចេញពី www.globalforestwatch.org។
ជំហាននៃដំណើរ ទិន្នន័យត្រូវបានដកស្រងចេញពី Global Forest Watch តាមរយៈតណភា្ជប់ https://gfw.global/QE2iB1 ក្នុងទម្រង់ជា CSV រួចធ្វើការ Upload ចូលទៅក្នុងគេហទំព័រអង្គការទិន្នន័យអំពីការអភិវឌ្ឍ (អូឌីស៊ី)។
Lineage Global Forest Watch: https://www.globalforestwatch.org/dashboards/global/?category=fires&location=WyJnbG9iYWwiXQ%3D%3D
ភាគីទទួលខុសត្រូវ Global Forest Watch, 10 G Street NE Suite 800 Washington, DC 20002, USA
ព័ត៌មានជាអំនះអំនាងនៃទិន្នន័យមេ ​ទិន្នន័យ​មេ​ ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ចុង​ក្រោយ​កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​១០ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៦។​ សម្រាប់​សំណួរ​ សូម​ទំនាក់ទំនង​មក​កាន់​ អង្គការ​ទិន្នន័យ​អំពី​ការ​អភិវឌ្ឍ​។​ អាសយដ្ឋាន​៖​ ផ្ទះ​លេខ​ ២៣បេ ផ្លូវ​ ៦០៦ រាជធានី​ភ្នំពេញ​ ប្រទេស​កម្ពុជា​។​ អ៊ីមែល​៖​ contact@opendevcam.net,​ គេហទំព័រ​៖​ http://www.opendevcam.net
លក្ខណៈសម្បត្តិ iso: លេខកូដប្រទេស; umd_tree_cover_loss__year: ឆ្នាំដែលបាត់បង់គម្របព្រៃឈើនាំផ្តល់ដោយសាកលវិទ្យាល័យ Maryland (UMD); umd_tree_cover_loss__ha: ទិន្នន័យការបាត់បង់គម្របឈើផ្តល់ដោយសាកលវិទ្យាល័យ Maryland (UMD) គិតជាហិកតា; umd_tree_cover_loss_from_fires__ha: ទិន្នន័យការបាត់បង់គម្របឈើដោយភ្លើងឆេះព្រៃផ្តល់ដោយសាកលវិទ្យាល័យ Maryland (UMD) គិតជាហិកតា;