សលាកបត្រព័ត៌មាន៖ គម្រោង ការច្នៃប្រឌិតថ្មីសម្រាប់គណនេយ្យភាពសង្គមនៅកម្ពុជា (ISAC) (ភាសាអង់គ្លេស)
គម្រោង ការច្នៃប្រឌិតថ្មីសម្រាប់គណនេយ្យភាពសង្គមនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា (ISAC) គឺជាគម្រោងដែលមានរយៈពេលប្រាំឆ្នាំ (២០១៩-២០២៤) ដែលទទួលបានការគាំទ្រថវិកាដោយមូលនិធិទីភ្នាក់ងារសហរដ្ឋអាមេរិកដើម្បីការអភិវឌ្ឍន៍អន្តរជាតិ (USAID)។ អង្គការសុខភាពគ្រួសារអន្តរជាតិ FHI360 ជាអ្នកអនុវត្តគម្រោងដោយសហការជាមួយអង្គការដៃគូរួមមាន DAI Global, Internews និងអូឌីស៊ី ដើម្បីគាំទ្រដល់ការអនុវត្តផែនការគណនេយ្យភាពសង្គមសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍតាមបែបប្រជាធិបតេយ្យនៅរដ្ឋបាលថ្នាក់ក្រោមជាតិ ដំណាក់កាលទី២ (២០១៩-២០២៣)។ គម្រោង ISAC គាំទ្រការអនុវត្តសកម្មភាពគណនេយ្យភាពសង្គមខាងផ្នែកទទួលសេវា តាមរយៈអង្គការដៃគូក្នុងស្រុកថ្នាក់ខេត្ត ក្នុងតំបន់គោលដៅចំនួន៦ខេត្ត ៧ក្រុង និង៥១សង្កាត់ រួមមានខេត្តបាត់ដំបង បន្ទាយមានជ័យ (ប៉ោយប៉ែត និងសិរីសោភ័ណ) សៀមរាប កំពត កណ្តាល (តាខ្មៅ) និងកំពង់ឆ្នាំង។
Last updated | 8 កក្កដា 2020 |
Created | 8 កក្កដា 2020 |
ឈ្មោះ | សលាកបត្រព័ត៌មាន៖ គម្រោង ការច្នៃប្រឌិតថ្មីសម្រាប់គណនេយ្យភាពសង្គមនៅកម្ពុជា (ISAC) (ភាសាអង់គ្លេស) |
គម្រោង ការច្នៃប្រឌិតថ្មីសម្រាប់គណនេយ្យភាពសង្គមនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា (ISAC) គឺជាគម្រោងដែលមានរយៈពេលប្រាំឆ្នាំ (២០១៩-២០២៤) ដែលទទួលបានការគាំទ្រថវិកាដោយមូលនិធិទីភ្នាក់ងារសហរដ្ឋអាមេរិកដើម្បីការអភិវឌ្ឍន៍អន្តរជាតិ (USAID)។ អង្គការសុខភាពគ្រួសារអន្តរជាតិ FHI360 ជាអ្នកអនុវត្តគម្រោងដោយសហការជាមួយអង្គការដៃគូរួមមាន DAI Global, Internews និងអូឌីស៊ី ដើម្បីគាំទ្រដល់ការអនុវត្តផែនការគណនេយ្យភាពសង្គមសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍតាមបែបប្រជាធិបតេយ្យនៅរដ្ឋបាលថ្នាក់ក្រោមជាតិ ដំណាក់កាលទី២ (២០១៩-២០២៣)។ គម្រោង ISAC គាំទ្រការអនុវត្តសកម្មភាពគណនេយ្យភាពសង្គមខាងផ្នែកទទួលសេវា តាមរយៈអង្គការដៃគូក្នុងស្រុកថ្នាក់ខេត្ត ក្នុងតំបន់គោលដៅចំនួន៦ខេត្ត ៧ក្រុង និង៥១សង្កាត់ រួមមានខេត្តបាត់ដំបង បន្ទាយមានជ័យ (ប៉ោយប៉ែត និងសិរីសោភ័ណ) សៀមរាប កំពត កណ្តាល (តាខ្មៅ) និងកំពង់ឆ្នាំង។ |