ព័ត៌​មាន​ទូ​ទៅ​អំ​ពី​សា​លា​រៀន​ ថ្នាក់​ខេត្ត​ ឆ្នាំ​២០១២​ និងឆ្នាំ២០១៣
​សំនុំ​ទិន្នន័យ​នេះ​មាន​ព័ត៌មាន​អំពី​ស្ថិតិ​ និង​សូចនាករ​អប់រំ​សម្រាប់​ឆ្នាំ​សិក្សា ២០១២-២០១៣ និង​ ២០១៣-២០១៤ ​។​ ព​ត៌​មាន​ទាំងនោះ​មាន​ ចំនួន​សិស្ស​ឡើង​ថ្នាក់​ ចំនួន​សិស្ស​បោះបង់​ការ​សិក្សា​ និង​ចំនួន​សិស្ស​ត្រួតថ្នាក់​ នៃ​សាលា​បឋម​សិក្សា​ អនុ​វិទ្យាល័យ​ និង​វិទ្យាល័យ​តាម​ខេត្ត​នីមួយៗ​។​
ធនធានទិន្នន័យ (53)
• Education and training
• Gender
• Primary and secondary education
កំហិតនៃការចូល និងប្រើប្រាស់ ការ​ចូល​មក​កាន់​គេហទំព័រ​នេះ​ ឬ​ប្រើប្រាស់​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​នៅ​លើ​គេហទំព័រ​នេះ​ បាន​ន័យ​ថា​ អ្នក​ទទួលស្គាល់​ថា​អ្នកមាន​ទំនួល​ខុស​ត្រូវ​ទាំងស្រុង​ លើ​ការ​ពឹងផ្អែក​ លើ​គ្រប់​ព័ត៌មាន​ផ្តល់​ឱ្យ​នៅ​លើ​គេហទំព័រ​នេះ​ ហើយ​យល់ព្រម​ថា​អ្នក​នឹង​មិន​បង្ករ​អន្តរាយ​ ឬ​ ទាមទារ​ ឱ្យ​មានការ​ទទួលខុសត្រូវ​ពី​បុគ្គល​ ឬ​អង្គភាព​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ការ​អភិវឌ្ឍ​ទម្រង់​ និង​ខ្លឹមសារ​របស់​គេហទំព័រ​នេះ​ សម្រាប់​រាល់​ការ​បាត់បង់​ ការ​ខូចប្រយោជន៍​ ឬ​ អន្តរាយ​ដែល​កើត​ចេញពី​ការ​ប្រើប្រាស់​គេហទំព័រ​នេះ​។​
កាលបរិច្ឆេទយោងនៃសំណុំទិន្នន័យ 10 កក្កដា 2018
ព្រំកូអរដោនេខាងលិច 102.85571083464578
ព្រំកូអរដោនេខាងកើត 106.15556605803958
ព្រំកូអរដោនេខាងត្បូង 10.442829200003219
ព្រំកូអរដោនេខាងជើង 13.896380923947273
ភាពទៀងទាត់ ​មិន​មាន​បញ្ហា​ដែល​ត្រូវ​បានដឹង​ថា​អាច​ចោទ​មាន​ជាមួយនឹង​ភាព​ទៀងទាត់​ទេ​។​
ភាពទៀងទាត់តាមហេតុផល ​មិន​មាន​បញ្ហា​ដែល​ត្រូវ​បានដឹង​ថា​អាច​ចោទ​មាន​ជាមួយនឹង​ភាព​ទៀងទាត់​សម​ហេតុផល​នោះ​ទេ​។​
ការចប់សព្វគ្រប់ ​មិន​មាន​បញ្ហា​ដែល​ត្រូវ​បានដឹង​ថា​អាច​ចោទ​មាន​ជាមួយនឹង​ភាព​ពេញលេញ​នោះ​ទេ​។​
ជំហាននៃដំណើរ ​អង្គការ​អូ​ឌី​ស៊ី​បាន​ទាញ​យក​ឯកសា​ប្រព័ន្ធ​គ្រប់គ្រង​ព័ត៌មាន​អប់រំ​សម្រាប់​ឆ្នាំ​សិក្សា​ ២០១២-២០១៣ និង ២០១៣-២០១៤​ ដែល​មិនមែន​ជា​ទិន្នន័យ​ភូមិសាស្ត្រ​ ពី​គេហទំព័រ​ក្រសួង​អប់រំ​ យុវជន​ និង​កីឡា​ បន្ទាប់​មក​រួម​បញ្ចូល​គ្នា​ជាមួយ​ផែនទី​គោល​នៃ​ប្រទេស​កម្ពុជា​។​ ក្រុមការងារ​អូ​ឌី​ស៊ី​ បាន​បំ​លែង​វា​ទៅ​ជា​ទម្រង់​ KML​ និង​ GeoJSON​។​ បន្ទាប់​មក​ អូ​ឌី​ស៊ី​ អូ​ឌី​ស៊ី​បាន​បង្ហាញ​ទិន្នន័យ​ដោយ​ប្រើប្រាស់​ GeoServer​ មក​បង្កើត​ស្រទាប់​ទិន្នន័យ​ក្នុង​ផែនទី​អន្តរ​កម្ម​របស់​អូ​ឌី​ស៊ី​។​
Lineage ​ក្រសួង​អប់រំ​ យុវជន​ និង​កីឡា​ អាសយដ្ឋាន​៖​ អគារ​លេខ​ ៨០​ មហាវិថី​ព្រះ​នរោត្តម​ រាជធានី​ភ្នំពេញ​ ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​។​ ទូរ​សព្ទ​/​ទូរសារ​៖​ (855​ -​ 23)​ 219​ 285,​ អ៊ីមែល​៖​ info@moeys.gov.kh​ /​ webmaster@moeys.gov.kh,​ គេហ​ទំព័រ​៖ http://www.moeys.gov.kh/en/home.html​
ភាគីទទួលខុសត្រូវ ​ក្រសួង​អប់រំ​ យុវជន​ និង​កីឡា​ អាសយដ្ឋាន​៖​ អគារ​លេខ​ ៨០​ មហាវិថី​ព្រះ​នរោត្តម​ រាជធានី​ភ្នំពេញ​ ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​។​ ទូរ​សព្ទ​/​ទូរសារ​៖​ (855​ -​ 23)​ 219​ 285,​ អ៊ីមែល​៖​ info@moeys.gov.kh​ /​ webmaster@moeys.gov.kh។
ព័ត៌មានជាអំនះអំនាងនៃទិន្នន័យមេ ទិន្នន័យ​មេ​ ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ចុង​ក្រោយ​កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​ ១០ ខែ​កក្កដា​​ ឆ្នាំ​​២០១៨​។​​ សម្រាប់​សំណួរ​ សូម​ទំនាក់ទំនង​មក​កាន់​ អង្គការ​ទិន្នន័យ​អំពី​ការ​អភិវឌ្ឍ​។​ អាសយដ្ឋាន​៖​ ផ្ទះ​លេខ​ ៤៣​ ផ្លូវ​ ២០៨​ រាជធានី​ភ្នំពេញ​ ប្រទេស​កម្ពុជា​។​ អ៊ីមែល​៖​ contact@opendevcam.net,​ គេហទំព័រ​៖​ http://www.opendevcam.net។
លក្ខណៈសម្បត្តិ Province_en​ ខេត្ត​ជា​ភាសា​អង់គ្លេស​ Province_kh​ ខេត្ត​ជា​ភាសា​ខ្មែរ​ RFPG1-6​ អត្រា​សិស្ស​ស្រី​ឡើង​ថ្នាក់​នៅ​បឋម​សិក្សា​ RFRG1-6​ អត្រា​សិស្ស​ស្រី​រៀន​ត្រួតថ្នាក់​នៅ​បឋម​សិក្សា​ RFDG1-6​ អត្រា​សិស្ស​ស្រី​បោះបង់​ការ​សិក្សា​នៅ​បឋម​សិក្សា​ RFPG7-9​ អត្រា​សិស្ស​ស្រី​ឡើង​ថ្នាក់​នៅ​អនុ​វិទ្យាល័យ​ RFRG7-9​ អត្រា​សិស្ស​ស្រី​រៀន​ត្រួតថ្នាក់​នៅ​អនុ​វិទ្យាល័យ​ RFRG7-9​ អត្រា​សិស្ស​ស្រី​បោះបង់​ការ​សិក្សា​នៅ​អនុ​វិទ្យាល័យ​ RFPG10-12​ អត្រា​សិស្ស​ស្រី​ឡើង​ថ្នាក់​នៅ​វិទ្យាល័យ​ FRG10-12​ អត្រា​សិស្ស​ស្រី​រៀន​ត្រួតថ្នាក់​នៅ​វិទ្យាល័យ​ FDG10-12​ អត្រា​សិស្ស​ស្រី​បោះបង់​ការ​សិក្សា​នៅ​វិទ្យាល័យ​ NFSCG6​ ចំនួន​សិស្ស​ស្រី​បញ្ចប់​ការ​សិក្សា​នៅ​បឋម​សិក្សា​ NFSCG9​ ចំនួន​សិស្ស​ស្រី​បញ្ចប់​ការ​សិក្សា​នៅ​អនុ​វិទ្យាល័យ​ NFSCG12​ ចំនួន​សិស្ស​ស្រី​បញ្ចប់​ការ​សិក្សា​នៅ​វិទ្យាល័យ​ TFSG1-6​ ចំនួន​សិស្ស​ស្រី​សរុប​នៅ​បឋម​សិក្សា​ TFSG7-9​ ចំនួន​សិស្ស​ស្រី​សរុប​នៅ​អនុ​វិទ្យាល័យ​ TFSG10-12​ ចំនួន​សិស្ស​ស្រី​សរុប​នៅ​វិទ្យាល័យ​ RMPG1-6​ អត្រា​សិស្ស​ប្រុស​ឡើង​ថ្នាក់​នៅ​បឋម​សិក្សា​ RMRG1-6​ អត្រា​សិស្ស​ប្រុស​រៀន​ត្រួតថ្នាក់​នៅ​បឋម​សិក្សា​ RMDG1-6​ អត្រា​សិស្ស​ប្រុស​បោះបង់​ការ​សិក្សា​នៅ​បឋម​សិក្សា​ RMPG7-9​ អត្រា​សិស្ស​ប្រុស​ឡើង​ថ្នាក់​នៅ​អនុ​វិទ្យាល័យ​ RMRG7-9​ អត្រា​សិស្ស​ប្រុស​រៀន​ត្រួតថ្នាក់​នៅ​អនុ​វិទ្យាល័យ​ RMDG7-9​ អត្រា​សិស្ស​ប្រុស​បោះបង់​ការ​សិក្សា​នៅ​អនុ​វិទ្យាល័យ​ RMPG10-12​ អត្រា​សិស្ស​ប្រុស​ឡើង​ថ្នាក់​នៅ​វិទ្យាល័យ​ RMRG10-12​ អត្រា​សិស្ស​ប្រុស​រៀន​ត្រួតថ្នាក់​នៅ​វិទ្យាល័យ​ RMDG10-12​ អត្រា​សិស្ស​ប្រុស​បោះបង់​ការ​សិក្សា​នៅ​វិទ្យាល័យ​ NTMSG1-6​ ចំនួន​សិស្ស​ប្រុស​បញ្ចប់​ការ​សិក្សា​នៅ​បឋម​សិក្សា​ NTMSG7-9​ ចំនួន​សិស្ស​ប្រុស​បញ្ចប់​ការ​សិក្សា​នៅ​អនុ​វិទ្យាល័យ​ NTMSG10-12​ ចំនួន​សិស្ស​ប្រុស​បញ្ចប់​ការ​សិក្សា​នៅ​វិទ្យាល័យ​ MSCG6​ ចំនួន​សិស្ស​ប្រុស​សរុប​នៅ​បឋម​សិក្សា​ MSCG9​ ចំនួន​សិស្ស​ប្រុស​សរុប​នៅ​អនុ​វិទ្យាល័យ​ MSCG12​ ចំនួន​សិស្ស​ប្រុស​សរុប​នៅ​វិទ្យាល័យ​ BWGF​ ចំនួន​សាលារៀន​គ្មាន​កម្រាល​ល្អ​ BWGR​ ចំនួន​សាលារៀន​គ្មាន​ដំបូល​ល្អ​ BWGW​ ចំនួន​សាលារៀន​គ្មាន​ជញ្ជាំង​ល្អ​