[ពង្រាង] របាយការណ៍ស្តីពី ការវាយតម្លៃហេតុប៉ះពាល់បរិស្ថានលើគម្រោងវិនិយោគសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍន៍ដំណាំកៅស៊ូ និងការកែច្នៃផលិតផល ស្ថិតនៅស្រុកស្ទោង និងស្រុកប្រាសាទបាល្ល័ង ខេត្តកំពង់ធំ
ក្រុមហ៊ុន ស៊ី អ ស៊ី ខេ ២ អភិវឌ្ឍន៍កៅស៊ូ ជាក្រុមហ៊ុនទទួលខុសត្រូវមានកម្រិត ដែលបានចុះបញ្ជីការនៅក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម ជាមួយនឹងទុនចុះបញ្ជីការដំបូងចំនួន២០លានរៀល ហើយក្រុមហ៊ុន គ្រោងនឹងវិនិយោគនូវទឹកប្រាក់ ៥៩.៦៣៦.៦១៧.០០​ ដុល្លាអាមេរិក ដើម្បីចំណាយលើការដាំដុះដំបូង-ការសាងសង់សំណង់ស៊ីវិល-ចំណាយលើការទិញមធ្យោបាយ ផលិតកម្ម និងចំណាយប្រតិបត្តិការអាជីវកម្ម ក្នុងដំណាក់កាល១០ឆ្នាំដំបូងនៃការអភិវឌ្ឍន៍កសិដ្ឋានដាំដុះ។
មើល​ធនធានទិន្នន័យ - ១. មាតិកា
ប្រធានបទ Rubber
ប្រភេទឯកសារ Environmental Impact Assessment
ភាគីនៃកិច្ចព្រមព្រៀង
• CRCK Aphivath Caoutchouc Co. Ltd.
ឈ្មោះសម្បទាន/អាជ្ញាប័ណ្ណ ស៊ី អ ស៊ី ខេ ២ អភិវឌ្ឍន៍កៅស៊ូ
ព័ត៌មានជាអំនះអំនាងនៃព័ត៌មាន
ទិន្នន័យមេត្រូវបានធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពចុងក្រោយនៅថ្ងៃទី ១២ ខែសីហា ឆ្នាំ ២០២០។ សម្រាប់ចម្ងល់នានា សូមទាក់ទងមកកាន់ អង្គការទិន្នន័យអំពីការអភិវឌ្ឍ អាសយដ្ឋាន៖ ផ្ទះលេខ ៤៣, ផ្លូវ ២០៨, សង្កាត់បឹងរាំង, ខណ្ឌដូនពេញ, រាជធានីភ្នំពេញ, ប្រទេសកម្ពុជា។ ទូរស័ព្ទ៖ +855 23 221 164, អ៊ីមែល៖ contact@opendevecam.net; គេហទំព័រ៖ https://opendevelopmentcambodia.net
ទំហំផ្ទៃដីទទួលបាន 7289.0
រយៈពេលនៃកិច្ចព្រមព្រៀង 80.0
ឯកតានៃរយៈពេលកិច្ចព្រមព្រៀង ឆ្នាំ
ឯកតាដីនឹងប្រើប្រាស់តាមផែនការ Ha
សេចក្តីសង្ខេបការបង្កើតការងារ
នៅក្នុងគំរោងនេះ ក្រុមហ៊ុននឹងត្រូវការប្រើប្រាស់ បុគ្គលិក កម្មករ អ្នកបចេ្ចកទេស និងអ្នកគ្រប់គ្រងប្រមាណ ៨៦៦នាក់ នៅឆ្នាំទី១ និងកើនរហូតដល់ ២.៤១៣នាក់ នៅឆ្នាំទី៣ នៃការអនុវត្តគម្រោងនេះ។ ពីឆ្នាំទី៦ ដល់ឆ្នាំទី១០ ក្រុមហ៊ុនគ្រោង នឹងប្រើប្រាស់កម្លាំងពលកម្មចំនួនពី ១.៩៦៨ ទៅ ២០២៩នាក់ សម្រាប់ការធ្វើផលិតកម្ម និងអាជីវកម្មនេះ និង​ នៅឆ្នាំទី១៥ កំលាំងពលកម្មអាចត្រូវការប្រហែល ១.៩៦៨នាក់។
ចំនួនការងារដែលបានបង្កើត 1968.0
កាតព្វកិច្ចការពារបរិស្ថាន
ក្រុមហ៊ុនបានរៀបចំវិធានការណ៍នៃការកាត់បន្ថយហេតុប៉ះពាល់បរិស្ថាន ដែលកំណត់នៅក្នុងតារាងវិធានការណ៍សង្ខេបកាត់បន្ថយហេតុប៉ះពាល់នៃរបាយការណ៍នេះ ហើយក្រសួងបរិស្ថាន (នាយកដ្ឋានEIA) និង​ក្រុមការងារចំរុះរបស់លេខាធិការដ្ឋានបចេ្ចកទេសត្រូវចុះ និងវាយតម្លៃដំណើរប្រតិបត្តិរបស់ក្រុមហ៊ុន។
ការការពារសង្គម និង វប្បធម៌
​ថវិកាសរុបដែលគ្រោងសម្រាប់ប្រើប្រាស់ក្នុងការអនុវត្តផែនការគ្រប់គ្រងបរិស្ថាន នៅក្នុងរយៈពេល ០៩ឆ្នាំនៃការអភិវឌ្ឍ មានចំនួនសរុប ៣.០៨១.៥០០ ដុល្លារ ។ ថវិកានោះត្រូវប្រើសម្រាបៈ (១) រៀបចំប្រព័ន្ធ ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ (២) គ្រប់គ្រងតំបន់ទ្រនាប់ (៣) ប្រាក់បរិច្ចាគដើម្បីអភិវឌ្ឍន៍សហគមន៍ និងស្ពារបរិស្ថាន និង (៤) អនុវត្តន៍កម្មវិធីត្រួតពិនិត្យ និងវាយតម្លៃ ។