កិច្ចសន្យាស្តីពីការវិនិយោគទុនធ្វើផលិតកម្មដាំដំណាំស្វាយចន្ទី និងចិញ្ចឹមសត្វ រវាងក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ និងក្រុមហ៊ុន អាហ្គ្រោស្តារវិនិយោគ
មើលធនធានទិន្នន័យ - Contract Between Ministry of Agriculture, Forestry and Fisheries and Agro Star Investment company on Cashu Plantation and Animals Farming Investment
| កាលបរិច្ឆេទចុះហត្ថលេខា | 9 មករា 1995 |
ក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ អាគារលេខ ២០០ មហាវិថីព្រះនរោត្តម រាជធានីភ្នំពេញ។ ក្រុមហ៊ុន អាហ្គ្រោស្តារវិនិយោគ ផ្ទះលេខ ៥៧អែហ្វ ផ្លូវ៥៣ ក្រុម៣១ សង្កាត់ផ្សារថ្មី១ ខណ្ឌដូនពេញ រាជធានីភ្នំពេញ។ ទូរស័ព្ទ: ០១៨ ៨១២ ៨២៨។ |
| ទំហំផ្ទៃដីទទួលបាន | 2400 |
| ប្រាក់កក់ធានាសម្រាប់អនុវត្តកិច្ចសន្យា ($) | 1000 |
•សិទ្ធិនិងកាតព្វកិច្ចរបស់ភាគី ក (ក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ )៖ អន្តរាគមន៍ជាមួយស្ថាប័នពាក់ព័ន្ធ ដើម្បីដោះស្រាយឧប្បត្តិហេតុ ដែលនាំឲ្យមានការរំលោភសិទ្ធិរបស់ភាគីខ (ក្រុមហ៊ុន), សម្របសម្រួលជាមួយស្ថាប័នពាក់ព័ន្ធសម្រាប់ការនាំចូលសម្ភារៈ និងវត្ថុធាតុដើមរបស់ក្រុមហ៊ុន, អន្តរាគមន៍ជាមួយស្ថាប័នមានសមត្ថកិច្ចក្នុងការបោសសំអាតមីន, និងតាមដាននិងវាយតម្លៃលើការអនុវត្តកិច្ចសន្យា ផលប៉ះពាល់បរិស្ថាន និងសកម្មភាពទាក់ទងនឹងផលិតកម្ម។ • សិទ្ធិនិងកាតព្វកិច្ចរបស់ភាគី ខ (ក្រុមហ៊ុន អាហ្គ្រោស្តារវិនិយោគ)៖ បង់ប្រាក់តម្កល់នៅធនាគារ ដើម្បីធានាការអនុវត្តកិច្ចសន្យា, រៀបចំនិងដាក់ជូនរបាយការណ៍សិក្សាបច្ចេកទេសលើការប្រើប្រាស់ដី និងផែនការមេនៃតំបន់សម្បទាន នៅក្នុងរយៈពេល១ឆ្នាំ បន្ទាប់ពីចុះកិច្ចសន្យា។ ការបង់ថ្លៃដីសម្បទាន និងពន្ធលើដី ត្រូវបានលើកលែងក្នុងរយៈពេល ៨ឆ្នាំដំបូង។ |
ការបង់ថ្លៃដីសម្បទាន និងពន្ធលើដី ត្រូវបានលើកលែងក្នុងរយៈពេល ៨ឆ្នាំដំបូង។ |
កិច្ចសន្យាអាចនឹងត្រូវបញ្ចប់ក្នុងករណី៖ •ភាគីក្រុមហ៊ុនមិនបានបំពេញតាមលក្ខខណ្ឌនៃកិច្ចសន្យា ដូចមានចែងក្នុងប្រការ៥ ចំណុច៣ ក្នុងរយៈពេលមួយឆ្នាំ ដូចជាការរៀបចំនិងរាយការណ៍អំពីរបាយការណ៍សិក្សាស្រាវជ្រាវ និងផែនការមេនៃតំបន់សម្បទាន ព្រមទាំងកម្មវិធីសកម្មភាពការងារ។ •ការផ្ទេរសិទ្ធិកាន់កាប់អាចធ្វើទៅបានក្នុងករណីម្ចាស់សិទ្ធិដើមបាត់បង់លទ្ធភាព ក្នុងការអនុវត្តកិច្ចសន្យា ដោយសារគ្រោះថ្នាក់ ឬបាត់បង់សមត្ថភាពពលកម្ម។ |