កិច្ចសន្យារវាងរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា និងក្រុមហ៊ុនដែលខុមកម្ពុជាលើការវិនិយោគទុនរ៉ែតំបន់ភ្នំដែក ស្រុករវៀង ខេត្តព្រះវិហារ
មើលធនធានទិន្នន័យ - កិច្ចសន្យារវាងរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា និងក្រុមហ៊ុនដែលខុមកម្ពុជាលើការវិនិយោគទុនរ៉ែតំបន់ភ្នំដែក ស្រុករវៀង ខេត្តព្រះវិហារ
| ព័ត៌មានជាអំនះអំនាងនៃព័ត៌មាន | ទិន្នន័យមេត្រូវបានធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពនៅថ្ងៃទី ២៣ ខែ កុម្ភៈ ឆ្នាំ ២០១៧។ សម្រាប់ចម្ងល់នានា សូមទាក់ទងមកកាន់ អង្គការទិន្នន័យអំពីការអភិវឌ្ឍ (អូឌីស៊ី)។ អាសយដ្ឋាន៖ ផ្ទះលេខ ៤៣, ផ្លូវ ២០៨, សង្កាត់បឹងរាំង, ខណ្ឌដូនពេញ, រាជធានីភ្នំពេញ, ប្រទេសកម្ពុជា។ អ៊ីម៉ែល៖ contact@opendevcam.net |
| កាលបរិច្ឆេទចុះហត្ថលេខា | 24 មីនា 1994 |
| ទំនាក់ទំនង | ក្រសួងរ៉ែ និងថាមពល អាស័យដ្ឋាន : លេខ ៧៩ ៨៩ ផ្លូវប៉ាស្ទ័រ(៥១) សង្កាត់ផ្សារថ្មី៣ ខណ្ឌ ដូនពេញ រាជធានីភ្នំពេញ ទូរស័ព្ទ : (៨៥៥)២៣ ២១៩ ៥៧៥ អ៊ីម៉ែល : info@mme.gov.kh គេហទំព័រ៖ www.mme.gov.kh |
| ទំហំផ្ទៃដីទទួលបាន | 21600.0 |
| រយៈពេលនៃកិច្ចព្រមព្រៀង | 2.0 |
| ការទូទាត់ថ្លៃជួល | 1. For exploration: Year 1, $0.03 Year 2, $0.05 Year 3-6, $0.15 Year 7-10, $0.2 2. For Exploitation: Year 1-5, $2 Year 6-10, $5 From Year 10, $8 |
| កាតព្វកិច្ចរបស់ភាគីនៅក្នុងការអនុវត្តគម្រោង | 1- កាតព្វកិច្ចហិរញ្ញវត្ថុ: - ពន្ធលើប្រាក់ចំនេញ - ឈ្នួលដីសម្បទាន - ឈ្នួល និងបន្ទុកចំណាយថ្លៃចុះបញ្ជីការ ថ្លៃពន្យាបន្ត ថ្លៃផ្ទេរសិទ្ធិ ថ្លៃខូតខាតព្រៃឈើ និងចំនាយទូទៅសម្រាប់សេវាកម្មផ្សេង។ ២- កាតព្វកិច្ចការពារបរិស្ថាន |
| កាតព្វកិច្ចការពារបរិស្ថាន | បន្ទាប់ពីការបិទជាស្ថាពរនូវប្រតិបត្តិការរ៉ែ អ្នកចុះកិច្ចសន្យាត្រូវទទួលខុសត្រូវក្នុងការស្តារតំបន់នោះឡើងវិញអោយមានស្ថានភាពសមស្រប និងការពារការហូរច្រោះដី ហើយត្រូវធានាអោយមានសុវត្ថិភាពសម្រាប់តំបន់នោះដោយអនុលោមតាមការអនុវត្តផែនការសិក្សាស្រាវជ្រាវរ៉ែដែលបានទទួលស្គាល់ និងតាមផែនការស្តារឡើងវិញដែលបានយល់ព្រម។ |
| ការការពារសង្គម និង វប្បធម៌ | អ្នកចុះកិច្ចសន្យា និងបុគ្គលិករបស់ខ្លួនត្រូវគោរពតាមទំនៀមទំលាប់របស់ប្រជាពលរដ្ឋនៅក្នុងតំបន់កិច្ចសន្យា ហើយមិនត្រូវរំខាន និងជ្រៀតជ្រែកចូលក្នុងលក្ខខ័ណ្ឌជីវភាពរស់នៅរបស់ប្រជាពលរដ្ឋក្នុងតំបន់នោះឡើយ។ |
| សង្ខេបកាតព្វកិច្ចសារពើពន្ធ | អ្នកចុះកិច្ចសន្យាត្រូវបង់ពន្ធលើប្រាក់ចំណេញប្រចាំឆ្នាំតាមអត្រាដែលផ្អែកទៅលើចំណែកភាគផលចំនេញរបស់អ្នកចុះកិច្ចសន្យា៖ ក. អត្រា ២៦ ភាគរយសម្រាប់ចំណែកភាគផលចំនេញរបស់អ្នកចុះកិច្ចសន្យាដែលមានតំលៃជាប្រាក់រហូតដល់ ៥០០,០០០ ដុល្លារអាមេរិក ខ. អត្រា ៣០ ភាគរយសម្រាប់ចំណែកភាគផលចំនេញរបស់អ្នកចុះកិច្ចសន្យាដែលមានតំលៃប្រាក់ចាប់ពី ៥០០,០០១ ដល់ ១,០០០,០០០ ដុល្លារអាមេរិក គ. អត្រា ៣៥ ភាគរយសម្រាប់ចំណែកភាគផលចំនេញរបស់អ្នកចុះកិច្ចសន្យាដែលមានតំលៃជាប្រាក់ចាប់ពី ១,០០០,០០១ ដល់ ២,០០០,០០០ ដុល្លារអាមេរិក ឃ. អត្រា ៤០ ភាគរយសម្រាប់ចំណែកភាគផលចំនេញរបស់អ្នកចុះកិច្ចសន្យាដែលមានតំលៃជាប្រាក់ចាប់ពី ២,០០០,០០១ ដល់ ៥,០០០,០០០ ដុល្លារអាមេរិក ង. អត្រា ៤៥ ភាគរយសម្រាប់ចំណែកភាគផលចំនេញរបស់អ្នកចុះកិច្ចសន្យាដែលមានតំលៃជាប្រាក់លើសពី ៥,០០០,០០០ ដុល្លារអាមេរិក។ |