Land title of the Kreung indigenous communal land for land parcel number 014
Ratanakiri Provincial Administration, through the Provincial Department of Land Management, Urban Planning and Construction, has registered the Kreung indigenous communal land, plot number 014, with an area of 32.6063 hectares, located in Khuon village, Kaoh Peak commune, Veun Sai district, Ratanakiri province. It should also be noted that the land of the Kreung indigenous community has been registered as collective property in accordance with cadastral techniques and Land Law by the Ministry of Land Management, Urban Planning and Construction, and is occupied by the head of the Kreung indigenous community in Khmaeng village, Pouy commune, Ou Chum district.
Data Resource Preview - Land title of the Kreung indigenous communal land for land parcel number 014