Sub-Decree on Cutting 212.5183 hectares of land in Chouk district of Kampot province from (1) Economic Land Concession of Virtus Green Plantations (Cambodia) Pte, Ltd; (2) Economic Land Concession of First Bio-Tech Agricultural (Cambodia) Co., Ltd, for reclassying as state private land for granting donation to 115 families and reserving a portion of the land as state public land.
Data Resource Preview - Sub-Decree on Cutting 212.5183 hectares of land in Chouk district of Kampot province from (1) Economic Land Concession of Virtus Green Plantations (Cambodia) Pte, Ltd; (2) Economic Land Concession of First Bio-Tech Agricultural (Cambodia) Co., Ltd, for reclassying as state private land for granting donation to 115 families and reserving a portion of the land as state public land.