Sub-decree No.58 on privatization the 1,508 hectares of private state land in Kampong Damrei commune, Chhlong district, Kratie province for social land concession purpose to poor peopleThe total land area of 1,508 hectares in Kampong Damrei commune, Chhlong district, Kratie province downsized from forest cover 2002 land 684 hectares and from the economic land concession of Chan Sophear Development company 824 hectares, were privatized for granting to poor people as social land concession.
| Name | Sub-decree No.58 on privatization the 1,508 hectares of private state land in Kampong Damrei commune, Chhlong district, Kratie province for social land concession purpose to poor people |
| Description | The total land area of 1,508 hectares in Kampong Damrei commune, Chhlong district, Kratie province downsized from forest cover 2002 land 684 hectares and from the economic land concession of Chan Sophear Development company 824 hectares, were privatized for granting to poor people as social land concession. |