Sub-Decree no. 33 on cutting the land of 817 hectares, 46 acres, and 72 centi-acres from the Forest Cover 2002, cutting the land of 12 hectares, 32 acres and 26 centi-acres from the biodiversity conservation corridor protected area system, and reclassifying state private land for Praov indigenous communal land title in the Pangkit village, Ta Veaeng Leu commune, Ta Veaeng district, Ratanakiri province as well as providing ownership rights of the plot
This sub-decree cuts the land of 817 hectares, 46 acres, and 72 centi-acres from the Forest Cover 2002, cuts the land of 12 hectares, 32 acres, and 26 centi-acres from the biodiversity conservation corridor protected area system, and reclassifies state private land for Praov indigenous communal land title in the Pangkit village, Ta Veaeng Leu commune, Ta Veaeng district, Ratanakiri province as well as provides ownership rights of the plot.
Data Resource Preview - Sub-Decree no. 33 on cutting the land of 817 hectares, 46 acres, and 72 centi-acres from the Forest Cover 2002, cutting the land of 12 hectares, 32 acres and 26 centi-acres from the biodiversity conservation corridor protected area system, and reclassifying state private land for Praov indigenous communal land title in the Pangkit village, Ta Veaeng Leu commune, Ta Veaeng district, Ratanakiri province as well as providing ownership rights of the plot