Last updated February 2, 2024
Name Sub-decree no. 324 on the cutting of land from the forest cover in 2002 and the land reclassification of state public land into state private land covering 19,814 hectares, 78 ares and 40 centi-ares in Kaev Seima district, Kaoh Nheaek district, and Pech Chreada district, Mondulkiri province
This sub-decree shows the cutting of land from the forest cover in 2002 and the land reclassification of state public land into state private land covering 19,814 hectares, 78 ares, and 40 centi-ares for 16 villages and 8 communes in Kaev Seima district, Kaoh Nheaek district, and Pech Chreada district, Mondulkiri province, according to the coordinate system project UTM Zone 48N Datum WGS84, such as the maps and tables attached to the appendix of this sub-decree, to grant ownership rights to the people and indigenous communities.