Sub-decree No. 31 on the reclassification of an area of ​​100 (one hundred hectares) in Ream commune, Prey Nob district, Preah Sihanouk province, as state private land
This sub-decree shows the reclassification of 100 (one hundred) hectares of state public land in Ream commune, Prey Nob district, Sihanoukville province, which is state private land and privately owned by Canopy Sands Development Co., Ltd. Co., Ltd. in exchange for funding for the construction of a wastewater treatment plant at Prek Ochheuteal, Sihanoukville.
Data Resource Preview - Sub-decree No. 31 on the reclassification of an area of ​​100 (one hundred hectares) in Ream commune, Prey Nob district, Preah Sihanouk province, as state private land