Sub-Decree No. 239 on the cutting land of 535 hectares 32a from the forest cover 2002 in Samrong Village, Chhmar Moan Commune and Koy Veng Village, Preah Phos Commune, Koas Kralor District, Battambang Province to reclassify as the state private land and give ownership to citizens who actually occupy and depend on it, as well as keep as the state land
Data Resource Preview - Sub-Decree No. 239 on the cutting land of 535 hectares 32a from the forest cover 2002 in Samrong Village, Chhmar Moan Commune and Koy Veng Village, Preah Phos Commune, Koas Kralor District, Battambang Province to reclassify as the state private land and give ownership to citizens who actually occupy and depend on it, as well as keep as the state land
| Document reference # | 239 |
| Alternative/short title | Sub-Decree No. 239 |
| Adoption date/Enacted/Promulgation date/Signing date | December 3, 2021 |
| Effective/Enforced Date | December 3, 2021 |
| Links to source | https://data.opendevelopmentcambodia.net/en/laws_record/sub-decree-no-239-on-the-cutting-land-of-535-hectares-and-32-are-from-the-forest-cover-in-2002-in-s |