Sub-Decree No. 221 on the land cutting of 39,345 square meters of land in Khnong Kraing Village, Taing Samrong Commune, Phnom Sruoch District, Kampong Speu Province from forest cover 2002 and economic land concession of the Pesco Industries (Cambodia) PTE for reclassification as the state private land and grand ownership to Mrs. Rath Sopheap
This sub-decree aims to cutting 39,345 square meters of land in Khnong Kraing Village, Taing Samrong Commune, Phnom Sruoch District, Kampong Speu Province from forest cover 2002 and economic land concession of the Pesco Industries (Cambodia) PTE for reclassification as the state private land and grand ownership to Mrs. Rath Sopheap.
Data Resource Preview - Sub-Decree No. 221 on the land cutting of 39,345 square meters of land in Khnong Kraing Village, Taing Samrong Commune, Phnom Sruoch District, Kampong Speu Province from forest cover 2002 and economic land concession of the Pesco Industries (Cambodia) PTE for reclassification as the state private land and grand ownership to Mrs. Rath Sopheap
Document reference # 221
Alternative/short title Sub-Decree No. 221
Adoption date/Enacted/Promulgation date/Signing date November 11, 2021
Effective/Enforced Date November 11, 2021
Links to source https://data.opendevelopmentcambodia.net/en/laws_record/sub-decree-no-221-on-the-land-cutting-of-39-345-square-meters-of-land-in-kampong-speu-province-for-