Sub-decree No 21 on downsizing 1418.49 hectares in Prey Nob district, Preah Sihanouk province from forest cover 2002 and economic land concession of Mong Rithy Investment Oil Palm Cambodia and privatized as state private land to grant as ownership to local people and keep a part for public state land
Land in amount of 1418.49 hectares was downsized to grant it for the 82 families who had occupied and used located and to keep as public state land in Tropeang Kea village, Cheung Kor commune, Preynob district, Preah Sihanouk province.
Data Resource Preview - Sub-decree No 21 on downsizing 1418.49 hectares in Prey Nob district, Preah Sihanouk province from forest cover 2002 and economic land concession of Mong Rithy Investment Oil Palm Cambodia and privatized as state private land to grant as ownership to local people and keep a part for public state land