Sub-decree No. 202 on privatization of the 3638 hectares of state land in Ampil Pram Daeum commune, Bavel district, Battambang province for social land concession project to allocate to former armed forces and their families, and general poor peopleThe 3636 hectares of state land from forest cover 2002 located in Ampil Pram Daeum commune, Bavel district, Battambang province was privatized for social land concession project to allocate to former armed forces and their families, and general poor people.
| Last updated | May 25, 2017 |
| Created | May 25, 2017 |
| Name | Sub-decree No. 202 on privatization of the 3638 hectares of state land in Ampil Pram Daeum commune, Bavel district, Battambang province for social land concession project to allocate to former armed forces and their families, and general poor people |
| Description | The 3636 hectares of state land from forest cover 2002 located in Ampil Pram Daeum commune, Bavel district, Battambang province was privatized for social land concession project to allocate to former armed forces and their families, and general poor people. |