Sub-decree no. 200 on the land reclassification of 29 hectares, 18 Are and 79 centi-Are in Sangkat Prey Thom, Kep city, Kep province from state public land to state private land and give ownership to the people
This sub-decree reclassifies of land 29 hectares, 18 Are, 58 centi-Are, located in Thmei village, Sangkat Prey Thum, Kep City, Kep Province, from state public land to state private land through the coordinate system Project UTM Zone 48N Datum WGS 1984, as shown in the map. Shows the location and schedule of annexes attached to this sub-decree and provides ownership to the landowners who have contributed to the development of high-level public recreation beaches.
| Last updated | March 27, 2023 |
| Created | March 27, 2023 |
| Name | Sub-decree no. 200 on the land reclassification of 29 hectares, 18 Are and 79 centi-Are in Sangkat Prey Thom, Kep city, Kep province from state public land to state private land and give ownership to the people |
This sub-decree reclassifies of land 29 hectares, 18 Are, 58 centi-Are, located in Thmei village, Sangkat Prey Thum, Kep City, Kep Province, from state public land to state private land through the coordinate system Project UTM Zone 48N Datum WGS 1984, as shown in the map. Shows the location and schedule of annexes attached to this sub-decree and provides ownership to the landowners who have contributed to the development of high-level public recreation beaches. |