Sub-decree No. 158 on the reclassification of an area of ​​262.24 hectares in Phnom Aoral wildlife sanctuary, Po Meas village, Trapeang Chour commune, Aoral district, Kampong Speu province as state private property to grant ownership to military families, and citizens 41 families for housing and cultivation
This sub-decree shows the reclassification of an area of ​​262.24 hectares in Phnom Aoral wildlife sanctuary, Po Meas village, Trapeang Chour commune, Aoral district, Kampong Speu province as state private property to grant ownership to military families, and citizens 41 families for housing and cultivation legally.
Data Resource Preview - Sub-decree No. 158 on the reclassification of an area of ​​262.24 hectares in Phnom Aoral wildlife sanctuary, Po Meas village, Trapeang Chour commune, Aoral district, Kampong Speu province as state private property to grant ownership to military families, and citizens 41 families for housing and cultivation