Sub-decree no. 158 on the reclassification of 11177 hectares in Monivong Bokor national park, a sustainable use area in Kampot and Sihanoukville provinces to state private land
This sub-decree is to aim at the reclassification of 11177 hectares in Monivong Bokor national park, a sustainable use area in Kampot and Sihanoukville provinces, and to reclassify it as private state land and register it with the Ministry of Environment.
Data Resource Preview - Sub-decree no. 158 on the reclassification of 11177 hectares in Monivong Bokor national park, a sustainable use area in Kampot and Sihanoukville provinces to state private land