Sub-decree no. 151 on the reclassification of a land area of 1,650 hectares, 50 ares, and 77 centiares from state public property to state private property for the purpose of granting collective ownership to the Krung indigenous community, located in Khmaeng village, Pouy commune, Ou Chum district, and Kachoun commune, Veun Sai district, Ratanakiri province, along with granting ownership rights over the land parcels
Data Resource Preview - Sub-decree no. 151 on the reclassification of a land area of 1,650 hectares, 50 ares, and 77 centiares from state public property to state private property for the purpose of granting collective ownership to the Krung indigenous community, located in Khmaeng village, Pouy commune, Ou Chum district, and Kachoun commune, Veun Sai district, Ratanakiri province, along with granting ownership rights over the land parcels