Sub-decree no. 117 on cutting the land of 785772 hectares in Khnar Village, Kach Trak village, Leay Bour commune, and Trapeang Thnal village, Srae Ronoung commune, Tram Kak district, Takeo province from state public property (Broadcasting station and reforestation of Banteay Angkor) and forest cover 2002, reclassified as state private land and granted ownership to H.E. Tan Panhavuth
Data Resource Preview - Sub-decree no. 117 on cutting the land of 785772 hectares in Khnar Village, Kach Trak village, Leay Bour commune, and Trapeang Thnal village, Srae Ronoung commune, Tram Kak district, Takeo province from state public property (Broadcasting station and reforestation of Banteay Angkor) and forest cover 2002, reclassified as state private land and granted ownership to H.E. Tan Panhavuth