Sub-decree No.107 on the subdivision of 9 hectares, 82 acres and 55 centimeters of land in Prey Nob district, Preah Sihanouk province from the forest cover in 2002 to transfer as state private land and give ownership to the actual occupants
This sub-decree shows the subdivided of 9 hectares, 82 acres and 55 centimeters land in Chamnot Ream village, Bit Trang commune, Prey Nob district, Preah Sihanouk province, from the forest cover in 2002 to transfer as state private land and grant the ownership to Lao Kang, Tan Tat, and Teng Hoeung, who actually occupied.
Data Resource Preview - Sub-decree No.107 on the subdivision of 9 hectares, 82 acres and 55 centimeters of land in Prey Nob district, Preah Sihanouk province from the forest cover in 2002 to transfer as state private land and give ownership to the actual occupants