Prakas no.1065 on the transfer of education staff working in public early childhood education institutes, public primary education institutes, and community learning centers to municipal, district, Khan administrations
The Prakas aims to transfer the education staff, who are government officials and contract officers working in public early childhood education institutes, public primary education institutes, and community learning centers, to line municipal, district, and Khan administrations starting in 2024.
Data Resource Preview - Prakas no.1065 on the transfer of education staff working in public early childhood education institutes, public primary education institutes, and community learning centers to municipal, district, Khan administrations (Khmer)