Decision no. 102​ MEF on the establishment of an inter-ministerial technical working group to facilitate the master plan for the development of Sihanoukville into a multi-purpose special economic zone
This decision was made to establish an inter-ministerial technical working group to coordinate the preparation of the master plan for the development of Sihanoukville into a multi-purpose special economic zone (CPS) under the auspices of the Coordinating Committee. Angkor Ministry prepares a master plan for the development of Sihanoukville into a multi-purpose model special economic zone (SEZ).
Data Resource Preview - Decision no. 102​ MEF on the establishment of an inter-ministerial technical working group to facilitate the master plan for the development of Sihanoukville into a multi-purpose special economic zone