Sub Decree No. 70 on Tax Incentives in Securities Sector (English)The purpose of the Sub Decree is to prescribe types, activities and other requirements which are subjected to tax incentives in securities sector as prescribed in the Article 12 of the Law on Public Finance Management 2010 promulgated by Preah Reach Kram No. NS/RKM/1209/ 026 dated on 16 December 2009.
| Name | Sub Decree No. 70 on Tax Incentives in Securities Sector (English) |
| Description | The purpose of the Sub Decree is to prescribe types, activities and other requirements which are subjected to tax incentives in securities sector as prescribed in the Article 12 of the Law on Public Finance Management 2010 promulgated by Preah Reach Kram No. NS/RKM/1209/ 026 dated on 16 December 2009. |