Sub-decree no. 91 on the reclassification of the location of the land pit and surrounding area, with a total area of 937,383 square meters, located in Boeung Tamok, Sangkat Kouk Roka, Khan Praek Pnov, Phnom Penh
This sub-decree was issued to reclassify from state public property to state private property on the site of the land pit and surrounding land, with a total area of 937,383 square meters, located in Boeung Tamok (Boeung Kob Srov), Sangkat Kouk Roka, Khan Praek Pnov, Phnom Penh.
Last updated | August 27, 2025 |
Created | August 27, 2025 |
Name | Sub-decree no. 91 on the reclassification of the location of the land pit and surrounding area, with a total area of 937,383 square meters, located in Boeung Tamok, Sangkat Kouk Roka, Khan Praek Pnov, Phnom Penh |
This sub-decree was issued to reclassify from state public property to state private property on the site of the land pit and surrounding land, with a total area of 937,383 square meters, located in Boeung Tamok (Boeung Kob Srov), Sangkat Kouk Roka, Khan Praek Pnov, Phnom Penh. |