Sub-decree no. 90 on the reclassification of a vacant state site measuring 16.95 hectares located in Stung Bot village, Phsar Kandal commune, Poipet city, Banteay Meanchey province to be leased to Sin San Dong International Investment Co., Ltd.This sub-decree is made to reclassify from state public property to state private property on a vacant state land site measuring 16.95 (sixteen ninety-five) hectares located in Stung Bot village, Phsar Kandal commune, Poipet city, Banteay Meanchey province, for lease to Sin San Dong International Investment Co., Ltd.
| Created | August 27, 2025 |
| Name | Sub-decree no. 90 on the reclassification of a vacant state site measuring 16.95 hectares located in Stung Bot village, Phsar Kandal commune, Poipet city, Banteay Meanchey province to be leased to Sin San Dong International Investment Co., Ltd. |
| Description | This sub-decree is made to reclassify from state public property to state private property on a vacant state land site measuring 16.95 (sixteen ninety-five) hectares located in Stung Bot village, Phsar Kandal commune, Poipet city, Banteay Meanchey province, for lease to Sin San Dong International Investment Co., Ltd. |