Sub-decree No. 230 on the reclassification of state private land of 200 hectares in Kep Thmey village and Toteung Tngay village, Boeung Touk commune, Teuk Chhou district, Kampot province
This sub-decree shows the reclassification of 200 (two hundred) hectares of state public land in Kep Thmey village and Toteung Tngay village, Boeung Touk commune, Teuk Chhou district, Kampot province, which is state private land under the management of Kampot Provincial Administration. The reclassification of private land of 80 (eighty) hectares offered to IGB (CAMBODIA) CO., Ltd. 120 (one hundred and twenty) hectares for the development of investment projects to serve the tourism sector in accordance with the principles of the Royal Government.
| Last updated | April 12, 2021 |
| Created | April 12, 2021 |
| Name | Sub-decree No. 230 on the reclassification of state private land of 200 hectares in Kep Thmey village and Toteung Tngay village, Boeung Touk commune, Teuk Chhou district, Kampot province |
This sub-decree shows the reclassification of 200 (two hundred) hectares of state public land in Kep Thmey village and Toteung Tngay village, Boeung Touk commune, Teuk Chhou district, Kampot province, which is state private land under the management of Kampot Provincial Administration. The reclassification of private land of 80 (eighty) hectares offered to IGB (CAMBODIA) CO., Ltd. 120 (one hundred and twenty) hectares for the development of investment projects to serve the tourism sector in accordance with the principles of the Royal Government.  |