Decision no. 54 on the establishment of UBE Snuol Special Economic Zone Administration
This decision aims to establish the administration of UBE Snuol Special Economic Zone, located in Trapeang Srae village, Pir Thnu commune, Snuol district, Kratie province, which consists of the following representatives: 1. Representative of the Special Economic Zone Committee of Cambodia (Chairman) 2. Representative of the Ministry of Commerce (Member) 3. Representative of the Ministry of Labor and Vocational Training (Member) 4. Representative of General Department of Customs and Excise of Cambodia (Member) 5. Representative of Kratie Provincial Hall (Member)
Name | Decision no. 54 on the establishment of UBE Snuol Special Economic Zone Administration |
This decision aims to establish the administration of UBE Snuol Special Economic Zone, located in Trapeang Srae village, Pir Thnu commune, Snuol district, Kratie province, which consists of the following representatives: 1. Representative of the Special Economic Zone Committee of Cambodia (Chairman) 2. Representative of the Ministry of Commerce (Member) 3. Representative of the Ministry of Labor and Vocational Training (Member) 4. Representative of General Department of Customs and Excise of Cambodia (Member) 5. Representative of Kratie Provincial Hall (Member) |